До посівної прайси на мінеральні добрива знизяться, але на ринок продовжують діяти ситуативні фактори — Рубан

Невизначена ситуація на світовому ринку добрив — світові ціни дещо знизилися після піку в листопаді-грудні 2021 р. До весняної посівної буде корекція цін на мінеральні добрива, але наскільки глибокою вона буде, ніхто не знає. Проте однозначно буде спостерігатись зниження ціни.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан, пише Kurkul.com.

Зазначається, що низка країн для стабілізації цін на внутрішньому ринку прийняли заходів. Так, Росія тимчасово заборонила експорт аміачної селітри з 2 лютого по 1 квітня 2022 р. включно. Це, за прогнозами, дозволить забезпечити аграріїв необхідною кількістю аміачної селітри в період її максимальних закупівель. Крім того, Польща з 1 лютого знизила ПДВ на добрива з 8% до 0%.

Сергій Рубан акцентував, що дані заходи не матимуть вплив на ринок України, оскільки цей ПДВ не враховується в експортно-імпортних операціях.

«Це може вплинути на зниження ціни польських добрив, але поляки на український ринок не будуть продавати дешевше, ніж це буде дозволяти світовий ринок», — прокоментував експерт.

Сергій Рубан наголосив, що такі заходи варто було б запроваджувати й в Україні, проте наш Уряд навряд чи на це піде.

За словами експерта, в Україні ціни на добрива відповідають світовим прайсам і наразі відбувається незначне зниження.

«Із деяких позицій ціни зростають, як от по аміачній селітрі. Деякі добрива навпаки зараз дешевшають. В Україні просіла ціна на карбамід, через зниження прайсів на світовому ринку. На сьогоднішній момент це приблизно $250», — прокоментував він.

Щодо інших видів добрив, то за словами Сергія Рубана, ситуація наразі неоднозначна. Якщо сульфат амонію та КАС не просідають, то аміак на світовому ринку подорожчав на $100.

Як пояснив Сергій Рубан, на ринок продовжують діяти ситуативні фактори і, зважаючи на динаміку цін у 2021 році, цього року можливими є два сценарії: спекулятивне зростання на тлі великих фінансових вливань в економіку та відновлення ринкових цін і попиту після періоду стабілізації.

Таким чином, за його словами, поки високі ціни на природний газ утримуватимуться, розраховувати на низьку ціну аміаку неможливо. 

«Просто через принцип паритетності цін в міжнародній торгівлі. Адже аміак є основною сировиною для виробництва як азотних, так і більшості фосфорних добрив», — пояснив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива (UMF)».

Нагадаємо, що через вагоме зростання цін на ринку енергоносіїв вартість добрив стала захмарною. Проте посівні площі не мають зменшуватися, ймовірно скоротиться кількість внесених добрив у ґрунт.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus