Госпсуд ввів процедуру санації для вітчизняного виробника міндобрив

Господарський суд Дніпропетровської області 15 лютого ввів процедуру санації для «Дніпровського заводу мінеральних добрив».

Про це пише finbalance.com.ua.

Повідомляється, що у держреєстрі кінцевим бенефіціаром «Дніпровського заводу мінеральних добрив» значиться Фрізе Вольфганг (Німеччина). В свою чергу компанію пов’язували з Сергієм Лісковським, а його партнером раніше називали «Федкомінвест» російського бізнесмена Олексія Федоричева.

Зазначається, що станом на 10 жовтня 2019 суд у межах справи про визнання банкрутом «Дніпровський завод мінеральних добрив» затвердив реєстр вимог кредиторів до підприємства, включивши в нього в т.ч. вимоги «ВТБ Банку» на 1,22 млрд грн (як забезпечені).

Додається, що Госпсуд Дніпропетровської області відхилив вимоги «Златобанку» на 860,8 млн грн, вказавши, що вони були пред’явлені неуповноваженою особою (за оцінками суду) — представником ФГВФО(фонд гарантування вкладів фізичних осіб). Такий висновок суд зробив на підставі судових рішень, якими було скасовано рішення регулятора про визнання неплатоспроможним та ліквідацію «Златобанку». Щоправда, на початку 2021 року НБУ та ФГВФО довели в судовому порядку, що саме ФГВФО здійснює ліквідацію «Златобанку».

«У грудні 2021 року представник ФГВФО — ліквідатор «Златобанку» — в межах справи знову заявив про кредиторські вимоги до «Дніпровського заводу міндобрив». Цього разу — на 686 млн грн», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що станом на початок березня 2020 р. Центральний апеляційний госпсуд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів «Дніпровського заводу міндобрив» у частині черговості вимог «ВТБ Банку», виклавши їх у такій редакції: 327,45 млн грн — забезпечені заставою, 779,55 млн грн — четверта черга та 115,3 млн грн — шоста черга. В тому ж році в червні  Госпсуд Дніпровської області визнав «ФК «Факторинг Сістем» як правонаступника вимог «ВТБ Банку», з огляду на те, що компанія викупила права кредитної вимоги у ФГВФО.

Видання Finbalance зазначає, що на початку 2020 року бенефіціаром «Факторинг Сістем» у держреєстрі був вказаний Денис Горбуненко — екс-глава «Родовід Банку», який вважається близьким до Дмитра Фірташа (власника кількох заводів з виробництва міндобрив). Денис Горбуненко фігурував у т.ч. в історії з придбанням «Укртелекому» Рінатом Ахметовим. У квітні 2021 року Антимонопольний комітет надавав дозвіл Денису Горбуненку на придбання акцій банку «Січ».

Додається, що наразі ж у держреєстрі бенефіціаром «Факторинг Сістем» вказаний Микола Євтушок.

Нагадаємо, виробники добрив очікують зростання попиту на свою продукцію перед посівною кампанією. Можливо, ще не всі аграрії визначилися, чи будуть вони скорочувати використання азотних добрив, чи ні. Але виробники цих добрив очікують зростання попиту на свою продукцію.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus