Якщо українські порти зупиняться на тиждень, Україна не зможе експортувати близько 400 тис. т зерна — думка

Ймовірніше, що упродовж артилерійських навчань російського флоту в водах Чорного та Азовського морів, яке триватиме 13-19 лютого, українські порти будуть стояти.

Таку думку висловив директор «Агровей Логістик» Юрій Ровицький у коментарі для Latifundist.com.

За його словами, товарообіг як у великих, так і в малих ні в малих портах, ймовірно припиниться.

«З урахуванням того, що ці навчання триватимуть 6 днів, за цей час ми могли б відвантажити 400 тис. т зернових з великих портів», — каже Юрій Ровицький.

За словами експерта, нині усі великі порти України завантажені зерновими та готові відправляти на судна. Порти Миколаєва, Одеси та інші  практично завантажені. Малим портам дещо легше, вони ще можуть заповнюватися.

Читати по темі: До Чорного моря зайшли російські десантні кораблі для артилерійських навчань — ЗМІ

Повідомляється, що в цей тиждень судна, якими перевозиться зерно, не будуть прибувати в порт. Відтак і вантажівки, які доставляють агропродукцію в порти також стоятимуть.

Зазначається, скоріш за все зросте черга в терміналах через продукцію, яку направляють агрохолдинги та через залізничне сполучення. Відтак логістика отримає сильне навантаження.

«Ситуація, яка була в грудні повториться. Тоді порти стояли 6 днів через негоду. Відтак, логістика зросла, а відвантажень не було півтора тижня», — каже Юрій Ровицький.

Нагадаємо, в «Адміністрації морських портів України» (АМПУ) офіційно прокоментували шляхи руху суден до морських портів України під час блокування з 13.02.2022 до 19.02.2022. Так, рух суден у Чорному морі зможе здійснюватися лише з відхиленням від рекомендованих шляхів, в обхід зон проведення бойових стрільб, відповідно — з обмеженнями за осадкою суден.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus