До Чорного моря зайшли російські десантні кораблі для артилерійських навчань — ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Міністр оборони України Олексій Резніков розраховує на жорстку реакцію світового суспільства на блокування Росією акваторії Чорного та Азовського морів під приводом навчань, пише «Інтерфакс-Україна».

«Міжнародні води Азовського та Чорного морів заблоковані Росією. Наші партнери дали сильну відповідь РФ, поставивши зброю Україні. Тепер очікуємо й єдиної реакції: коли російські кораблі не зможуть заходити до світових портів, вони зрозуміють ціну свого нахабства», — написав Олексій Резніков у Twitter.

Олексій Резніков у Twitter

ОНОВЛЕННЯ

Директор BPG Shipping & Kronos Bulkers Генадій Іванов на своїй сторінці у Facebook повідомляє про 2 сценарії розвитку подій: часткове перекриття морських шляхів з доступом до портів та їх повне перекриття без доступу до портів. 

За його словами, згідно з першим варіантом значно порушаться графіки підходів суден на вже укладені експортні контракти, виникнуть труднощі з виконанням угод, з'являться проблеми з пропозицією тоннажу. Відповідно ставки фрахту на дати початку «навчань» і до кінця лютого значно зростуть. Причому ставки фрахту збільшаться і на вантажі з російських портів, оскільки Чорноморський регіон — це цілісна фрахтова екосистема.

«У другому випадку — ринок у Чорному морі повністю зупиниться. Складно навіть уявити, яку пряму та непряму шкоду зазнають абсолютно всі учасники логістичних ланцюжків», — додає він. 

ОНОВЛЕННЯ

Керівник Nortrop Андрій Варваренко в коментарі для Latifundist.com повідомляє, що навчання відбуватимуться у нейтральних водах, а це означає вони відбуваються за межами 12-мильної зони.

«Суднам, які направляються з/в українські порти, нічого не має заважати йти вздовж українсько-румунського-болгарського берега. Ці проходи можна закрити лише шляхом вторгнення та морську територію цих країн», — коментує він.

Андрій Варваренко додає, що інша справа, коли така інформація нагнітає істерію і судновласники проситимуть ще більшу премію до фрахту за захід в українські порти. Вже зараз деяким екіпажам даються рекомендації від судновласників не покидати судна під час стоянки в українських портах. 

ОНОВЛЕННЯ

Додається, що представник «Адміністрації морських портів» (АМПУ) прокоментував, що інформація не відповідає дійсності, та назвав її інформаційним «вкидом», пише Forbes.

Очікується, що найближчим часом надійде офіційний коментар від АМПУ.

ОНОВЛЕННЯ

За інформацією диспетчерської служби «Адміністрації морських портів України» (АМПУ), станом на 8:00 10 лютого всі порти працюють без обмежень. 

Повідомляється, що канали: г. «Бистре», ХМК, БДЛК — відкриті.

ОНОВЛЕННЯ

Станом на 9 лютого о 22:30 до Босфору зайшли три великих російських десантних кораблі Північного флоту.

Про це повідомляє журналіст та головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що до десантних кораблів входять судна: 1. Petr Morgunov (бортовий номер 117, змінено на 017), 2. (012) Olenegorskiy Gornyak, 3. (016) Georgiy Pobedonosets.

Заявлені перекриття районів Чорного та Азовського морів для ракетних та артилерійських навчань флоту РФ

Знімки кораблів Північного флоту також опубліковано у Twitter користувача Yörük Işık.

Twitter користувача Yörük Işık

«Не хочемо ніякої паніки, але це дуже схоже на підготовку до чогось на кшталт «морської блокади» українських портів. Про яку ми 2 роки попереджаємо. Це треба зупинити. На найвищому міжнародному рівні. А паніки не треба тому, що при слові «блокада» першими будуть змінювати свої плани судновласники», — пише Андрій Клименко у Facebook

Він додає, як виглядають заявлені РФ перекриття районів Чорного та Азовського морів для ракетних та артилерійських навчань — починаючи з 13 лютого 2022 р. о 23:00 до 19 лютого 2022 р. о 23:00 (за київським часом).

«Ніяких коридорів для проходу торговельних суден не передбачено. Такого за останні 8 років не було. Чорне море в північно-західній частині перекривається до межі територіального моря України (12 миль, морський кордон), в Азовському — від узбережжя окупованого Криму до узбережжя Краснодарського краю», — йдеться в повідомленні Андрія Клименка.

На сайті Держгідрографії з'явилися  прибережні попередження під номером 41, 42 та 43 про те, що з 13 лютого до 19 лютого 2022 р. у водах Чорного та Азовського морів в обмежених районах плавання визначене як «небезпечне».

Видання BlackSeaNews додає, що раніше до Чорного моря увійшли три великі десантні кораблі Балтійського флоту — «Корольов», «Мінськ» і «Калінінград».

Нагадаємо, Кабмін затвердив зміну відомства Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів з Міністерства економіки на Міністерство аграрної політики та продовольства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus