Через військові ризики виросла страховка для суден, що прямують в українські порти

Перевалка в морському порту
Перевалка в морському порту

Визначення Об’єднаним військовим комітетом (консультативним органом із морського страхування) Чорного моря місцем підвищеного ризику дещо підвищило витрати на страхування для суден, що прямують в українські порти. 

Джерело: канадська газета The Globe and Mail.

Опитані виданням учасники ринку зазначили, що в світлі військових ризиків зросли тарифи на фрахт, а частина вантажовідправників вимагають передоплату за обслуговування в Україні.

«Клієнти «нервували» після оголошення зони відчуження, запитуючи, «чи вплине це на контейнерні перевезення», — цитують журналісти Катерину Балютову, керуючу партнерку Marine Container Service.

Водночас ці тривоги виявилися в значній мірі невиправданими. Як повідомив у п'ятницю заступник міністра Мінінфраструктури Юрій Васьков, кількість суден, що заходять в українські порти, цього тижня була більшою, ніж за аналогічний період минулого року.  Таким чином, продовжилась тенденція до зростання вантажопереміщень, що пов'язана з великим урожаєм та високими цінами на сировинні товари.

«Наразі зростання страхових премій підвищило витрати на $2500 на стандартне судно, що прямує в Одесу. Це значно менше, ніж збільшення премій на $20 000 на суднах, які плавають навколо зруйнованого війною Ємену», — пише видання. 

Учасники фрахтового ринку у коментарі Latifundist.com зазначили, що дана премія стосується судна з H&M(це різновид страхування. Політика H&M захищає судновласників від фізичної втрати або пошкодження корпусу судна, обладнання та всього, що з ними пов’язано) вартістю $15 млн.

Водночас це відрізняється від авіагалузі, де багато страхових компаній відмовились покривати страховкою польоти над Україною. 

Частина учасників галузі має інший підхід до ризику, зазначив Геннадій Іванов, директор BPG Shipping і Kronos Bulkers. «Є власники, чиї судна заходять до Сомалі. Щодо цього, Україна «не проблема», — цитує його газета. 

При цьому, на думку Іванова, будь-яка спроба заблокувати судна в Україну з високою ймовірністю заблокує рух і до російських портів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus