Ринок відчуває побоювання в обмеженні постачання та подальшого зростання цін на продовольство через напруженість між Росією та Україною

Ескалація напруженості між світовими лідерами з експорту сільськогосподарських культур, Росією та Україною, ймовірно, змусить покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативні джерела постачання, що підніме світові ціни на продовольство, вже близькі до багаторічних максимумів, вважають аналітики та трейдери.

Про це пише Refinitiv Agriculture у Telegram з посиланням на Reuters.

Світові фондові ринки впали, а сира нафта зросла до $97 за барель у вівторок, коли східний фланг Європи опинився на межі війни після того, як президент Росії Володимир Путін наказав ввести війська у два східні регіони України, непідконтрольні Києву.

Зазначається, що оскільки на ці дві країни припадає близько 29% світового експорту пшениці, 19% світових постачань кукурудзи та 80% світового експорту олії, трейдери побоюються, що будь-яке військове втручання може вплинути на відвантаження товарів та спровокувати імпортерів на пошук альтернативних джерел постачання.

За даними Refinitiv, у 2021 р. близько 70% експорту пшениці з Росії припало на покупців на Близькому Сході та в Африці.

Нагадаємо, що геополітична напруженість продовжує розігрівати ціни на міжнародних ринках, в той час, як зростання ризиків відлякує імпортерів від української пшениці, що сприяє ослабленню цін на внутрішньому ринку. Так, ціни на українську пшеницю показали зниження.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus