Ціни на українську пшеницю у портах падають — Atria Brokers

Станом на 22 лютого 2022 р. вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% та 12,5% на базисі FOB Бердянськ з поставкою у лютому, першій половині березня склала $281,25 за т та $283 за т FOB Бердянськ відповідно, що приблизно на $4 нижче п'ятниці 18 лютого.

Про це повідомили аналітики Atria Brokers, повідомляє канал Refinitiv Agriculture в Telegram.

За словами аналітиків, пропозиції пшениці з протеїном 11,5% на базисі FOB Миколаїв залишилися на рівні минулої п'ятниці — $310 за т.

Зазначається, що нове цінове дно (майже 5-місячний мінімум) було встановлено у малих портах на тлі подій 21 лютого. Імпортери з побоюванням ставляться до закупівлі зерна, переживаючи про можливі складнощі з логістикою. Також учасники ринку оцінювали вплив нових кроків Заходу стосовно Росії.

«З боку бірж CBOT та Euronext надходили підвищувальні сигнали через побоювання щодо продовольчої безпеки у світлі напруженості між Росією та Україною, а також посушливих погодних умов для озимої пшениці у США», — прокоментували аналітики.

Додається, що ціни пропозицій кукурудзи в Миколаєві показують зростання другий тиждень поспіль. На цьому тижні ціни виросли до $289 за т на базисі FOB з поставкою в березні, що на $4 за т вище, ніж п'ятничні пропозиції для лютневих поставок.

«Крім геополітичної інформації, трейдери продовжують спостерігати за впливом погодних умов на врожай кукурудзи в країнах Південної Америки», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Індії зростає попит на українську соняшникову олію. Трейдери повідомляють, що на ринку підвищилась купівельна активність соняшникової олії через вигідні знижки в порівнянні пальмовою та соєвою оліями. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus