Українські порти не відчувають проблем із відвантаженням зерна з терміналів — УкрАгроКонсалт

За даними портів, з 14 по 21 лютого включно, відвантаження зерна з морських терміналів України склало 1,74 млн т, включаючи 356 тис. т пшениці, 56 тис. т ячменю, 1293 тис. т кукурудзи, соняшникової олії — 85 тис. т.

Про це пише аналітична агенція «УкрАгроКонсалт».

Зазначається, що темпи експорту відповідають рекордному врожаю 2021 р. та значно перевищують минулорічні відвантаження.

Так, з 1 по 21 лютого за даними лайнап відвантажено:

  • пшениці — 848 тис. т більше на 54%, ніж за аналогічний період минулого року (апмр);
  • ячменю — 157 тис. т, що у 58 разів більше, ніж за апмр;
  • кукурудзи — 3523 тис. т, що більше на 89%, ніж за апмр;
  • рослинної олії — 364 тис. т, що більше на 30%, ніж за апмр.

«Як видно на карті нижче, трафік суден у Чорному та Азовському морях продовжується. За інформацією операторів ринку, відвантаження відбуваються у штатному режимі, простої чи відстрочки у відправленні не зареєстровані», — коментують експерти.

Морський трафік у Чорному та Азовському морях

Зазначається, що у той самий час, спостерігається скорочення попиту з боку покупців, які побоюються можливих проблем із відвантаженням у майбутньому.

«Проте, ми очікуємо, що незабаром основні імпортери повернуться до активних закупівель, оскільки Україна займає значну частку світового ринку агропродукції, а українське зерно та олія відрізняється гарною якістю за прийнятними цінами», — наголосили в «УкрАгроКонсалт».

Нагадаємо,  що визначення Об’єднаним військовим комітетом (консультативним органом із морського страхування) Чорного моря місцем підвищеного ризику дещо підвищило витрати на страхування для суден, що прямують в українські порти

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus