Україна зменшила обсяги експорту соняшникового шроту до ЄС, в Китай — збільшила

Експорт соняшникового шроту з України досяг максимального місячного обсягу з початку поточного сезону згідно з даними митної статистики. В січні 2022 р. обсяг реалізації склав 622 тис. т, що на 37% вище за показник в попередньому місяці і у 2,2 раза — за показник січня 2021 р.

Про це повідомляє аналітик олійних ринків Світлана Киричок на «АПК-Інформ».

За її словами, зростання відвантажень у звітному місяці обумовлено збільшенням експорту до Китаю (+56% до грудня) і країн Євросоюзу (+41%). При цьому якщо частка Китаю в загальному обсязі відвантажень української продукції зростає, то частка ЄС — поступово скорочується.

«Відзначимо, що в цілому за вересень-січень 2021/22 МР Китай продемонстрував рекордні темпи закупівель українського шроту (приріст 36% до попереднього сезону), в той час, як країни ЄС за цей же період імпортували мінімальний обсяг для перших п'яти місяців з 2009/10 МР», – прокоментувала Світлана Киричок.

Зазначається, що за підсумками 5 місяців, обсяг відвантажень українського шроту на зовнішні ринки став перевищувати показник в аналогічний період попереднього МР. Вперше з початку поточного сезону (+3%), варто відзначити значне скорочення експорту продукції в напрямку Євросоюзу — до 384 тис. т або менше на 43%.

За словами аналітика, тенденція до зниження відвантажень соняшникового шроту в країни ЄС простежується протягом останніх декількох сезонів. Це обумовлено низкою факторів. Варто відзначити, що з відкриттям китайського ринку для соняшникового шроту українського походження з 2018/19 МР спостерігається поступова переорієнтація українських експортерів у даному напрямку на тлі більш привабливої кон'юнктури. Крім того, важливим є факт нарощування виробництва і переробки олійних культур у країнах Євросоюзу.

«У сформованих умовах важливо відзначити, що, згідно з даними Єврокомісії, в поточному сезоні вперше за тривалий період український соняшниковий шрот поступився російській продукції на ринку ЄС з часткою 37% проти 40%», — додала експерт.

Нагадаємо, Україна наростила експорт соєвого шроту до Білорусі на третину. Експортний потенціал на 2021/22 МР прогнозується на 36% вище проти 2020/21 МР.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus