Готові підставити плече аграріям, які потребують допомоги — LNZ Group

Початок війни поставив посівну в окремих регіонах України під питання. Насіння та ЗЗР заблоковані на складах. Про ситуацію з посівматом та пестицидами у спокійних регіонах України, розповів Дмитро Соломонюк, директор з розвитку регіональної мережі LNZ Group під час Trend&Hedge Club.

«Сьогодні проблем із насінням кукурудзи та соняшнику у нас немає. Ми замовили з Китаю великий обсяг продукції і зараз хочемо максимально завезти його до України через Європу, щоб збільшити потенціал продажу. Так, логістика буде дорогою, але ми завеземо товар у будь-якому випадку», — говорить Дмитро Соломонюк.

Представник компанії розповів, що жоден клієнт не відмовився від посівної через початок війни. Склад компанії регулярно відвантажується. Продукцію, яку чекають із Європи, планують розмістити у західних регіонах. На сьогодні на склад компанії завезли 60% товарів.

«Дефіциту насіння у нас немає. Питання лише в кредитуванні аграріїв. Зараз ми обмежені великими кредитуваннями, але підставляємо плече своїм історичним клієнтам, навіть у Харкові, де ми їм відвантажуємо товар за умов 20% їхньої передплати та 80% нашого покриття. За 2 тижні ми забезпечимо повністю наших клієнтів на 95% і насінням, і ЗЗР», зазначає представник компанії.

Говорячи про ризики, Соломонюк зазначає, що в умовах війни ніхто не може передбачити ціну на газ та особливості роботи портів. Умови, від яких залежить виплата кредиту щодня змінюються, проте компанія йде на ризик та не збирається «кидати» своїх клієнтів.

Представник компанії розповів, що кредити LNZ Group надає переважно клієнтам, які регулярно працюють на кредитних умовах. Попри те, що раніше відсоток кредитування був 10% і компанія відходила від такої моделі роботи, зараз LNZ Group готові збільшити портфель кредитування до 30%.

«Сьогодні банки гарантують клієнту 80% компенсації. На Сумщині та Чернігівщині, на жаль, постраждали ФГ саме від військових дій: прилетіли бомби у техніку, склади, амбари, і це вже має такий системний характер. У нас сьогодні в достатку є все для успішного початку посівної. Зараз працюють дивіденди, які були отримані завдяки порядності, чесності, відносин, тому ми готові підставити плече аграріям, які потребують допомоги», зазначає Соломонюк.

Аграрій зізнається, що у зв’язку з ситуацією в країні та регіонами з активними бойовими діями, агрономи компанії працюють над розробкою сівозміни на Сумщині, де земельний банк компанії становить 45 тис. га. Завдяки достатньому вологозабезпеченню акцент планують робити на ранній сої з пізнім посівом. Посівна не скасовується й в інших регіонах.

«Ми будемо сіятися у будь-якому випадку. Конотоп, Бахмач, Лебедин. Деякі холдинги вже зверталися до нас і казали, що є проблеми з поставками від інших виробників. У нас насіння прямо на складах, тому ми відчуваємо, що все буде добре», говорить Дмитро Соломонюк. 

Для клієнтів, які зробили передплати, компанія на продукцію ціни не підвищує. Для нових клієнтів, які приходять зараз та просять певну групу системи захисту, ціни збільшилися на 5-10%. Представник компанії зазначає, що за умов наявності товару на складах в Україні, коли аграрій може приїхати й одразу ж забрати товар, це незначні підвищення. Придбати товар за плановою ціною, дешевше, можна, але потрібно чекати його, оскільки продукція знаходиться на кордоні.

Дмитро Соломонюк розповів, що попри початок війни, орендарі, в яких компанія орендує складські приміщення, не зменшили відсоткову ставку та орендну плату. У зв’язку з цим ціни на ЗЗР виросли, але у символічних межах 5-10% близько 10-40 центів. 

Соломонюк також зазначає, що у компанії є багато клієнтів, у яких є продукція, яку вони вже прийняли на свої елеватори. Попри це, значна частина клієнтів маючи продукцію, потребує допомоги.

«Продукція — це гроші. В багатьох аграріїв ці гроші зараз неактивні. У зв’язку з цим, зараз важливо розробити механізм державних закупівель», підсумовує Дмитро Соломонюк.

Нагадаємо, що Мінагро запустило платформу допомоги аграріям під час Посівної 2022.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus