Кабмін додав аграрні позиції до переліку товарів критичного імпорту — Лещенко

Уряд розширив список товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям сільгосптехніку, запчастини та обладнання для сільськогосподарських робіт.

Про це повідомляє міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, цей перелік розширюється за рахунок тракторів, с/г машин, вантажівок, сідельних тягачів, обприскувачів, зрошувального обладнання, сівалок, а також всієї ґрунтообробної техніки.

«У перший же день війни Кабмін затвердив перелік товарів критичного імпорту, щоб забезпечити безперебійне постачання продовольства, а також усіх товарів, необхідних для підготовки до весняно-польових робіт (Постанова №153). Відтоді цей перелік оновлювався вже 11 разів, щоб Нацбанк міг забезпечувати постійне здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів», — повідомляє Роман Лещенко.

Він додає, що паралельно увесь час до переліку вносили критичні групи товарів для потреб сільгоспвиробників. Під час останнього оновлення Уряд включив у перелік необхідну аграріям с/г техніку та запчастини, обладнання для с/г робіт (трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни), добрива, препарати тощо.

«Завдання Мінагрополітики — забезпечити безперебійні поставки в Україну всіх позицій, які гарантують українцям продовольчу безпеку. І ми над цим працюємо щодня», — підсумував міністр.

З повним оновленим списком можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Держпродспоживслужба запустила Національну платформу продовольчої безпеки в Україні. Нині на платформі об'єднано зусилля понад 600 учасників для забезпечення гуманітарної логістики в країні. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus