Нестача інфраструктури та перевага пропозиції над попитом тиснуть на закупівельні ціни — експерт

Нині необхідно зважувати, які культури обирати для посівної — адже деякі культури впали в ціні, а інша агропродукція — виросла.

Таку думку висловив операційний партнер в компанії Barva Invest Богдан Костецький в матеріалі «Богдан Костецький: На кордон з Європою вивозитиметься щомісяця 500-600 тис. т зернових» на AgroPolit.com.

Він повідомляє, що виробникам слід грамотно структурувати ярі культури та врахувати потенційні проблеми, як от з газом для сушки. Кукурудзу, наприклад, зменшити посіви, соняшник і сою збільшити.

За його словами, варто зважувати те, що наразі вже соняшник коштує 14 тис. грн проти 22 тис. грн перед війною. Це при тому, що олія коштує $1800 проти $1400 в середині лютого.

«Олію просто нема як експортувати, бо дуже обмежені канали експорту. Недостатність експортної інфраструктури та перевага пропозиції над попитом — все це тисне на закупівельні ціни», — каже експерт.

Читати по темі: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

Богдан Костецький зауважив, що невідомо, коли відновиться робота портів, які забезпечували експорт обсягом 4-5 млн т на місяць. Відтак, на кордон з Європою, переважно до Польщі, вивозитиметься щомісяця 500-600 тис. т зернових. Це лише 10% від необхідного.

«Спостерігається засилля продавців. Ціни на кукурудзу за останні 2-3 тижні впали з $290-310 DAP Poland до $260-280. Продати товар дуже важко — логістика забита», — каже експерт.

За словами Богдана Костецького відновлення експорту зернових можливе по завершенню бойових дій. Також необхідний час на відновлення інфраструктури. Відтак, тільки за таких умов будуть укладатися нові контракти.

«Про форварди наразі говорити зарано. Потрібно зрозуміти, коли завершиться війна. Потрібно побачити структуру посівів ярих культур. Ціни навряд чи сильно впадуть, то ж якщо й фіксувати форварди, то в обмежених об’ємах», — каже він.

Нагадаємо, ціни на фуражну кукурудзу в Україні помітно просіли. Зниження зернової почалось військове вторгнення рф та проблеми пов'язані з війною в Україні. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus