Загальні обсяги агрозакупівель знизились у 5-6 разів‎ — думка

Перший шок від подій, спад обсягів, поступове вирівнювання активностей, переформатування категорійних профілів закупівель, розвиток прямих форматів торгівлі. Принаймні, так виглядає ситуація у комерційному секторі. 

Про це йдеться в матеріалі «‎Комерційні агро закупівлі до та під час війни. Зміна форматів торгівлі на потреби економічного фронту» на Latifundist.com. ‎ 

За словами спеціалістів APS SMART, попри значне зниження обсягів, потрібно віддати належне бізнесові, який зміг максимально швидко і гнучко відреагувати на виклики, переформатування та перезапустити активності у нових реаліях.

«Мусимо констатувати, що на цей час загальні обсяги закупівель по всіх секторах знизилися приблизно у 5-6 разів‎»‎, — зазначають спеціалісти.  

Для порівняння, продовжують експерти, варто подивитись на данні від 02-04.2021 року, коли через систему управління закупівлями APS Smart відбулося 13,1 тис. тендерів, на загальну суму 12,5 млрд грн. А вже, відповідно, за період 02-04.2022 тендерів — 5,1 тис., на суму 2 786 млрд грн.

«‎На даний час, найактивніше проводять класичні онлайн торги (тендери), ті підприємства, що не зазнали військових дій, в основному це підприємства аграрного сектору, продуктової переробки», — повідомляють експерти. 

Додається, що, на жаль, майже не закупаються з об’єктивних причин, частина підприємств важкої промисловості, рітейлу, фінсектору, ІТ сектору.

Нагадаємо, що аграрний фонд планує закупити понад 55 тис. т зерна нового врожаю.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus