За останні 10 днів автоперевезення здорожчали в 1,5 рази — Агрейн

Через збільшення попиту на автоперевезення та часу простою на прикордонних пункттах пропуску ціна фрахту змінилась з 2,5-3 тис. до 4-4,8 тис. за останні півтора тижня.

Таку думку висловив заступник генерального директора з логістики «Агрейн» Кирило Миронов під час онлайн-мітапу «Як вивезти зерно в Європу?» організованого Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) за сприяння USAID, Chemonics  і Aggeek.

За його словами, за останні півтора тижня фрахт здорожчав в 1,5 раза. І він зростатиме, бо транспорту буде не вистачати, а контракти підписані на вивіз. Водночас зростання кількості автомобільного транспорту не дасть жодного ефекту, через затори на кордонах.  

Читайте також: «‎Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?».‎ 

«‎Прогнозую, що кількість черг на кордоні тільки буде зростати. Це призведе до того, що ціна на перевезення ще буде зростати і ми отримаємо ситуацію, коли нерентабельно вести своє зерно автотранспортом за кордон»‎, — зауважив Кирило Миронов. ‎  

Він додав, що сьогодні ціна на перевезення формується не від відстані — кілометражу, який машина має пройти, а від часу, який вона витратить на маршрут. 

Нагадаємо, раніше висловлювали думку, що для вивезення українського зерна на світові ринки, слід надати тимчасовий допуск українському автомобільному транспорту в ЄС за нижчими стандартами, такими як Євро-3 і Євро-4. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus