Попри війну акції українських агрохолдингів зростають

За понад місяць війни акції трьох великих агрохолдингів України впали. Серед них «Кернел»(-31%), «Астарта»(-19%) та МХП(-43%). Проте аналітики не спішать оголошувати песимістичні прогнози.

Про це пише Forbes.

Повідомляється, що під час революції та війни на Донбасі у 2014 році акції компанії також падали на 30-40%. Проте це падіння не таке драматичне, як у російських компаній. Наприклад, депозитарні розписки найбільшої російської агрокомпанії «Русагро» 2 березня на Лондонській біржі впали на 97%, у порівнянні з 23 лютим, і більше не торгувалися. У той час як акції українських компаній з початку березня почали відігравати позиції і зростають третій тиждень із невеликими відкатами.

Зазначається, що 3 березня акції МХП зросли на 35%, але наступного дня знову впали на 33%. Інертність динаміки торгів пояснюється тим, що основні інвестори МХП — великі інституційні компанії, які не схильні панікувати. До того ж за час війни компанія налагодила роботу з 25 новими контрагентами.

Додається, що «Астарта» та «Кернел» торгуються на Варшавській фондовій біржі і там портрет інвестора інший. Аналітики зазначають, що тиждень із 4 по 11 березня акції «Астарти» зросли на 27%, а «Кернела» впали на 12%. Наступного тижня з 11 березня до 18 березня Кернел виріс на 71%, а Астарта на 29%.

За словами аналітиків, на зростання «Кернела» могло вплинути повідомлення компанії про те, що попри призупинення експорту та переробки олійних культур, компанія продовжить обслуговувати борг. Крім цього агрохолдинг зосередився на постачаннях продовольства всередині країни та посівній. Тоді як на зростання «Астарти» могло побічно вплинути те, що компанія отримала 190 млн грн кредиту для фінансування посівної.

Повідомляється, що оптимізм інвесторів підігріла позитивна динаміка навколо України: військові успіхи, просування мирних переговорів. Ставлення інвесторів до українських компаній краще, ніж до російських. Українські холдинги, за словами аналітиків, не прагнуть продати папери «за будь-яку ціну», як було в перші дні війни з російськими компаніями. Відтак, для інвесторів буде важливим те, наскільки українські компанії зможуть у військових умовах відновити операційну діяльність та експорт.

Нагадаємо, капіталізація більшості українських публічних аграрних компаній за минулий тиждень знизилась.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus