Епіцентр Агро розпочав посівну ярих культур під врожай 2022

Посівна ярих культур на полях компанії «Епіцентр Агро»
Посівна ярих культур на полях компанії «Епіцентр Агро»
Джерело фото: «Епіцентр Агро»

«Епіцентр Агро», який входить до групи компаній «Епіцентр», вдалось досягнути забезпечення насінням та запустити посівну кампанію ярих культур в безпечних регіонах попри продовження в Україні активних воєнних дій.

Як повідомляє пресслужба компанії, у зв'язку зі складною ситуацією в країні, станом на середину березня забезпечення холдингу насінням було досить низьким і складало 73% по кукурудзі та 24% — по соняшнику. Для забезпечення власної продовольчої безпеки України аграрії переглядають структуру посівів, додаючи гречиху, ячмінь, кукурудзу та пшеницю для забезпечення країни крупами.

Щоб забезпечити старт посівної холдинг «Епіцентр Агро» у досить стислі терміни здійснив великий об'єм роботи: проведено переговори щодо зміни постачальників та перебудова власної логістики. Завдяки цьому холдингу вдалося досягнути забезпечення насінням на 98%, розповідають у компанії.

Відмічається, що суттєво полегшила життя аграріям відміна ліцензування кукурудзи. Оскільки раніше ліцензію на кожен контракт кукурудзи доводилось чекати майже два тижні.

Все ще гостро стоїть питання забезпечення дизельним пальним, над яким фахівці холдингу працюють щоденно. Не менш важливою залишається проблема фінансування посівної. Втім, на сьогодні компанії вдається поступово її вирішувати.

«Найбільшою проблемою для всіх аграріїв України сьогодні є активні військові дії, які не дають можливості зайти з технікою в поля. Що стосується інших питань проведення посівної, таких як пошуки дизельного пального, насіння, добрив, ЗЗР, техніки, людей, а також фінансування — їх аграріям вдається не без труднощів, однак все ж поступово вирішувати. На наше глибоке переконання, посівна обов'язково відбудеться на безпечних територіях і, таким чином, продовольча безпека в Україні буде забезпечена», — коментує керівниця центрального офісу департаменту з аграрних питань холдингу «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк.

Проведення повноцінної посівної в Україні залишається важливим і для світових ринків. Адже Україна займає вагоме місце в світі по експорту: 10% світового експорту пшениці, 15% — кукурудзи, 50-55% — соняшникова олія.

Задля забезпечення можливостей експорту «Епіцентр Агро» переорієнтувався на перевалку через Польщу, Румунію, Угорщину, Молдову та Словаччину. Як пояснює Світлана Нікітюк, наразі вони не є повноцінною альтернативою морським портам, оскільки можуть забезпечити добову перевалку лише до 20 тис. т, тоді як порти могли приймати по 200-250 тис. т/добу. Однак з часом українські аграрії зможуть збільшити можливості вивозу при умові безпеки на залізній дорозі.

Нагадаємо, що посівна кампанія 2022 розпочалася у 23 областях України. Аграрії Луганської області не можуть розпочати польові роботи через активні бойові дії на території області.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus