Важливо вчасно виявити шкідників озимого ріпаку та ліквідувати їх — експерт UKRAVIT

Після відновлення вегетації озимого ріпаку навесні при інтенсивному наростанні вегетативної маси потребує низки захисних заходів для створення йому максимально умов для росту та розвитку.

Про це повідомляють спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

Зазначається, що важливо у весняний період забезпечити культурі надійний захист від шкідників. Відтак, потрібно моніторити стан культури та своєчасно обробляти інсектицидами.

«З наростанням позитивних температур рослини ріпака озимого теж проходять етапи органогенезу, і відбувається активне його заселення комплексом шкідників, одними з найнебезпечніших серед яких є прихованохоботники. Уже зараз наші фахівці із різних регіонів фіксують його розповсюдження та шкодочинність в усіх областях України», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Він каже, що за статистикою, втрати врожайності, спричинені прихованохоботниками, можуть сягати понад 50%. Якщо ж додати до цього втрати від комплексу інших шкідників, а також від хвороб, які легко проникають до тканин рослин через місця пошкоджень, втрати майбутнього врожаю можуть бути дуже значними. Тому наразі надзвичайно важливо своєчасно виявити загрозу та ліквідувати її, доки ситуація не стала непоправною

Додається, що для надійного та тривалого контролю цих шкідників, а також біланів, ріпакового квіткоїда, клопів, листогризучих совок та інших небезпечних шкідників ріпаку озимого рекомендується ретельно моніторити стан в полях і, за потреби, застосовувати комбінований контактно-системний із фумігаційними властивостями інсектицид широкого спектра дії «Хлорпірівіт-агро» (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л).

За словами експерта, поєднання двох діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує максимально ефективну дію проти комплексу шкідників, навіть прихованоживучих. Хлорпірифос — це системна діюча речовина з контактною та шлунковою активністю, яка додатково володіє акарицидними властивостями. Вона зв’язує холінестеразу, яка сприяє накопиченню ацетилхоліну в синаптичній щілині. Внаслідок цього у шкідників порушується нормальне проходження нервових імпульсів і виникає тремор, який переходить в параліч.

Олександр Мигловець каже, що другий діючий компонент — циперметрин — контактна діюча речовина зі шлунковою активністю. Механізм її дії полягає у блокуванні процесу обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані. Це призводить до сильного нервового перезбудження у шкідника, і він гине.

«Інсектицид добре сумісний з іншими засобами захисту рослин і при дотриманні регламентів застосування не проявляє фітотоксичності щодо культури. Тому його застосування є надійним і одночасно — безпечним для культурних рослин рішенням при ефективному контролі шкідників ріпаку озимого у весняний період», — акцентує Олександр Мигловець.

Він додає, що окрім посівів ріпаку, цей інсектицид також рекомендовано використовувати проти широкого спектра ранньопіслясходових шкідників на буряках цукрових, зернових колосових, соняшнику та у плодових насадженнях.

Нагадаємо, названо спосіб захисту озимих від шкідників, щоб не втратити врожай

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus