Агрейн розгляне можливість експорту через сухі порти

Враховуючи, що через порти може і не бути можливості відвантажувати зерно, — а аграрна галузь була прив’язана до портів Миколаєва та Одеси, — то зараз потрібно розв'язувати питання відвантаження зерна через сухопутні кордони.

Таку думку висловив директор з економіки та фінансів «Агрейн» Віталій Штемпель в матеріалі «Віталій Штемпель про зайняті окупантами активи Агрейн та можливості експорту зерна в порти Румунії» на Latifundist.com.

За його словами компанія постійно моніторить можливість експорту через сухі порти. І можливість така є: постачати зерно в порти інших країн, наприклад, Румунії, або торгувати на кордоні.

«Я думаю, навіть контрагенти там будуть ті ж самі працювати, які працювали в морських портах України. Але залишиться проблема логістики до цих портів. Сухопутна буде, але недешева, і потрібно буде брати дозвіл для водіїв, щоб вони могли перетинати кордон», — каже Віталій Штемпель.

Він додає, що є ще й інший шлях. Другий спосіб — це відправляти баржами з портів Дунаю, а саме: з Рені, Кілії та Ізмаїлу. Технічно вони готові до перевалки зернових, але в невеликих обсягах.

Нагадаємо, «Агрейн» не проводитиме на Харківщині ніяких польових робіт через загрозу безпеки співробітникам.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus