В Україні потрібно міняти стратегію розвитку аграрного експорту — Пугачов

В Україні наразі діє чинна стратегія розвитку аграрного експорту до 2026 року. Зважаючи на війну, за словами Миколи Пугачова, вже зараз потрібно ставити питання щодо її перегляду та формування нової стратегії.

Таку думку висловив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов в матеріалі «Микола Пугачов: Експорт у 2022 році не зупиниться, але стратегію потрібно переглянути» на Latifundist.com.

За його словами, за позитивним сценарієм, українські порти будуть розблоковані, тобто перейдуть під юрисдикцію нашої держави, завдяки чому Україна в другому півріччі зможе експортувати свою продукцію до країн Європи та Африки морськими шляхами. Експорт залізницею та автомобільним транспортом через наші західні кордони є обмеженим щодо обсягів аграрної продукції.

Він додає, що вже зараз діє спеціальний орган, створений для розв'язання проблем, пов’язаних з експортом сухопутними шляхами.

«Експорт у 2022 році не зупиниться. Ситуація, у якій ми можемо опинитися у 2023-24 роках, характеризуватиметься тим, що обсяг виробництва збільшиться у порівнянні з 2022 роком, проте буде залишатися низьким попит на продукцію через бідність українського населення всередині нашої держави. Тому ми будемо змушені нашу надлишкову продукцію експортувати за кордон, збільшуючи обсяги експорту», — каже експерт.

Микола Пугачов акцентує, що Україна повинна виконувати свої зобов'язання перед світом, оскільки Україна є потужним експортером аграрної продукції.

«За позитивним сценарієм прогнозу Інституту аграрної економіки, експорт агропродукції продовжить тенденцію останніх років щодо зростання. Зростатиме й імпорт продукції аграрної, однак темпи його уповільняться. Величина цього імпорту значною мірою буде залежати від курсу національної валюти, який складеться в нашій державі в подальшому», — підсумував він.

Нагадаємо, з порту Констанца вперше відправили понад 71 тис. т української кукурудзи на експорт.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus