На українському ринку помітно підвищились ціни на NPK та азотні добрива — Рубан

В Україні ціни на мінеральні добрива мають тенденцію до зростання в міру скорочення доступної продукції й асортиментного ряду. 

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в ексклюзивному коментарі для Latifundist.com.

«На українському ринку особливо помітно підвищились ціни на NPK. На азотні добрива теж важко знайти доступні цінові пропозиції. Ще 2-3 тижні тому таких пропозицій декларувалося суттєво більше», — відзначив експерт.‎ 

За словами експерта, на світовому ринку триває зниження цін. Зокрема тижнева корекція сягала зниження цін на селітру і карбамід від $30 до $80 за тонну. 

«‎Ціни на більшість фосфатних і комплексних добрив також, користуючись лексикою орків, мали «від'ємне зростання». Хоча і не таке суттєве як добрива азотної групи»‎, — зазначає Сергій Рубан.  

Експерт додає, що за найскромнішими прогнозами, до кінця року українські аграрії будуть потребувати не менше 300 тис. т NP/NPK і не меншого обсягу азотних добрив. Транспортування таких об'ємів під час війни є викликом для виробників і трейдерів. 

Нагадаємо, що за останній тиждень в Україні практично всі види мінеральних добрив здорожчали. Тільки амофос і КАС залишились на рівні цін минулого тижня.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus