Рашисти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

У Харкові рашисти повністю знищили єдиний в Україні Національний центр генетичних ресурсів рослин.

Про це повідомив доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. Юр'єва Сергій Авраменко, передає «Укрінформ‎»‎.

За словами науковця, насіння вже готували до сівби, і з березня співробітники мали вже засівати колекцію.

«‎Після того, як прийшов «руській мір», як прийшла ця орда «асвабадітєлєй», все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. В тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло, алюміній оплавився. Вигоріло все», — згадує Сергій Авраменко.

За його словами, в банку зберігалося понад 160 тис. сортів і гібридів з усього світу. Він наголосив, що на території не було військових чи тероборони. Це була суто наукова установа, яка умисно була знищена.

Зазначається, що банк має давню історію, зберігся навіть за часів німецької окупації, однак не пережив військових рф.

«Мені сумно казати, що за часів гітлерівської Німеччини, коли в окупації була вся Україна, німці не знищували цієї колекції, а навпаки намагалися зберегти, щось приховати, бо знали, що і їхнім нащадкам це знадобиться. Бо це питання продовольчої безпеки кожної країни. Селекціонери з усього світу, всіх країн, у тому числі росії, замовляли і одержували зразки з цього генофонду, щоб створювати свої сорти, адаптовані до місцевості», —  зазначив науковець.

Нагадаємо, що генсек ООН Антоніу Гутерріш веде перемовини з росією та іншими країнами з метою відкриття вивезення зерна з портів України в обмін на пом'якшення санкцій щодо експорту добрив із росії та білорусі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus