Агропросперіс налагодив експорт сої через порт Ізмаїл на Дунаї

ГК «Агропросперіс» відвантажила на судно першу з початку війни партію сої в порту Ізмаїл на Дунаї. 

Про це пише Elevatorist.com.

Зазначається, що з початком війни та блокадою морських портів експорт агропродукції з України практично зупинився, що стало серйозним викликом для економіки України та світової продовольчої безпеки.

«У відповідь на ці виклики фахівці «Агропросперіс» станом на другу половину травня 2022 року розробили низку рішень. Ними, зокрема, стали автомобільні перевезення, залізничні маршрути, зберігання зерна у портах у біг-бегах або «рукавах» та експорт через дунайські порти», — говориться у повідомленні.

Відзначається, що першим успішно втіленим у життя проектом з річкової логістики стало відвантаження 4,5 тис. т сої в порту Ізмаїл на початку цього тижня. Після перевантаження з автомобілів, що прибули з одеських портів, на морське судно партія сої врожаю 2021 року попрямувала до замовника в Туреччині.

Читайте також: «‎Як ООН голодом лякає, або Про реальні причини світової продовольчої кризи»‎ 

За оцінкою «Агропросперіс» та досягнутими домовленостями, загальна експортна потужність п’яти дунайських портів у травні 2022 року складає 40 тис. т агропродукції.

Додається, що генеральний директор ГК «Агропросперіс» Ігор Осьмачко зазначив, що компанія веде перемовини щодо підвищення пропускної здатності до 60 тис. т для врожаю 2022 року, проект на сьогодні перебуває у розробці.

Нагадаємо, що після деокупації Київської області HarvEast експортував понад 1 тис. т кукурудзи.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus