У 2022/23 МР виробництво цукру в Україні зменшиться на 23% — FAS USDA

В Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше у порівнянні з попередньою оцінкою. 

Про це йдеться в уточнювальному звіті FAS USDA.

Зазначається, що українські виробники цукру затиснуті між внутрішнім та зовнішнім ринками. Так, внутрішній ринок виробництва цукру в Україні поступово скорочується, але становить левову частку у споживачів. Водночас коливання світових цін вимагає накопичення запасів. 

«‎Збройний конфлікт з росією ставить місцевих виробників цукру під ще більше навантаження з точки зору забезпечення виробництва та експорту»‎, — повідомляється у звіті. 

Читайте також: «Цукровий буряк 2022. Посівні площі. Переробні потужності. Залишки й експорт‎»‎ 

Відзначається, що виробничі площі на 2022/23 МР прогнозуються на рівні 181 тис. га, що на 19% менше, ніж у попередньому МР. 

«Прогнозоване зменшення виробничих площ переважно буде наслідком російського військового вторгнення в Україну, оскільки виробники цукрових буряків (особливо дрібні та середні фермери) можуть бути невпевненими в спроможності переробних підприємств закупити їх урожай‎», — відзначили спеціалісти. ‎ 

Виходячи з вищезгаданих припущень щодо площі та врожайності, експерти прогнозують обсяг виробництва цукрових буряків у 2022/23 МР на рівні 8,4 млн т, що на 23% менше, ніж оцінка виробництва у 2021/22 МР (10,8 млн т).

Нагадаємо, що Індія вирішила обмежити продаж цукру до 10 млн т, протягом МР (до кінця вересня), на міжнародних ринках через кілька днів після того, як заборонила експорт пшениці.

 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus