Україна може експортувати близько 1 млн т соняшника — прогноз

Експорт соняшника з України за підсумками 2021/22 МР може сягнути 1 млн т
Експорт соняшника з України за підсумками 2021/22 МР може сягнути 1 млн т
Джерело фото: Latifundist.com

Рекордний експорт за підсумками всього сезону може сягнути 1 млн т, але зможе лише частково знизити запаси соняшника та з урахуванням непоганого врожаю-2022, потенційно Україна зможе наступного року поставити на світовий ринок традиційний для неї товар — соняшникову олію обсягом не менше ніж протягом останніх декілька сезонів.

Таку думку висловила аналітик олійного ринку в компанії «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва

За її словами, блокування портів змусило логістику пристосовуватися, переорієнтуватися, домовлятися на міждержавному рівні, відкривати нові коридори, застосовувати всі заходи, які дали результати вже у квітні поточного року, коли показники експорту пішли вгору.

Світлана Купрєєва додає, що відвантаження соняшнику у квітні поточного року перевищили 110 тис. т —  максимум з початку сезону та рекорд для квітня місяця. Водночас експорт соняшника (вересень-квітень) — один із найвищих показників за останні десять сезонів. 

«‎Традиційно Україна спеціалізується на експорті олії, маючи великі потужності, достатній урожай, високу частку переробки (98-99% урожаю) в умовах дії мита на експорт соняшнику (10%). Цей тренд спостерігався до війни, зараз, навіть незважаючи на мито, експорт соняшнику перевищує експорт олії»‎, — зауважила аналітик олійного ринку.

Читайте також: ТОП-10 країн виробників соняшнику у 2021/22 МР.

Нагадаємо, що Україна може отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн т з площі близько 18,8 млн га. При цьому експорт з України в новому сезоні може сягнути 30 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus