Зерно нового врожаю ризикує залишитись на полях — Микола Горбачьов

Якщо питання розблокування портів Чорного та Азовського морів не буде вирішене до збору нового врожаю, то збіжжя ризикує залишитись на полях.

Про це заявив президент «Української зернової асоціації» (УЗА) Микола Горбачьов під час конференції Міжнародної ради з зерна (IGC), пише Reuters.

За його словами, на сьогодні в Україні зерносховища заповнені приблизно наполовину.

«‎На підконтрольній Україні території зберігається близько 30 млн т зерна при загальній кількості ємностей зберігання близько 55 млн т», — зазначив президент УЗА.

Микола Горбачов додає, що на тимчасово окупованих територіях України, які зараз контролює рф, залишаються зерносховища місткістю 13-15 млн т.

Нагадаємо, що росія навмисно блокує українські порти та морські шляхи у Чорному морі для вивозу зерна з України, а також перешкоджає вивезенню залізницею, завдаючи ракетних ударів по елеваторах та залізничній інфраструктурі. Кремль прагне спровокувати голод в африканських країнах, який призведе до хвилі міграції в Європу, сподіваючись чинити таким чином тиск на ЄС. Кремлівські високопосадовці вимагали зняти з рф санкції, введені за війну в Україні, в обмін на розблокування українських портів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus