В Польщі назвали терміни будівництва тимчасових зерносховищ біля українських кордонів

Ідея побудувати тимчасові силоси в Польщі біля кордону з Україною цікава, але поки що це попередня декларація, і перед будівництвом потрібно вирішити цілий ряд організаційних і проєктних питань. 

Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик на своїй сторінці в Facebook

Ковальчик зазначив, що треба вирішити питання розташування, розмірів, допоміжної інфраструктури, джерел фінансування, власності тощо.

«На мою думку, будь-які силоси мають розташовуватися там, де закінчуються широкі залізничні колії з України. Тоді буде легше перевантажувати зерно і тим самим збільшити перевантажуваність. Водночас слід зазначити, що на виконання такого типу інвестицій знадобиться приблизно три-чотири місяці», — йдеться в повідомленні. 

Він також додав, що зараз максимальна кількість зерна, яку можна перевантажувати в Польщі, становить приблизно 1,5 млн т на місяць, тоді як потреби України становлять близько 5 млн т на місяць.

Читайте також: «‎Залізний агроекспорт: навантаження та експорт зернових вантажів»

Нагадаємо, що США спільно з європейськими союзниками працюють над вивезенням зерна з України залізничним шляхом, зокрема шляхом будівництва зерносховищ на українському кордоні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus