Доступ України до своїх портів в обмін на експорт російських добрив: ООН готує угоду

Організація Об'єднаних Націй працює над угодою, яка дозволить експортувати зерно з України через Чорне море та надасть безперешкодний доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив.

Про це сьогодні, 9 червня, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, пише Deutsche Welle.

За його словами, він доручив голові конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеці Грінспан та заступнику генсека ООН з гуманітарних питань Мартіну Гріффітсу координувати роботу двох цільових груп для допомоги у досягненні пакетної угоди.

«Угода гарантуватиме безпечний експорт продуктів харчування українського виробництва через Чорне море, а також — безперешкодний доступ до світових ринків для російського продовольства та добрив», — сказав Гутерріш на брифінгу групи реагування на глобальні продовольчу, енергетичну та фінансову кризи.

Читайте також: «Зерно під конвоєм, або Як в історії військові конвої допомагали перевозити вантажі»

За словами Гутерріша, високопоставлені чиновники тісно співпрацюють за цією темою із контактами в москві, Києві, Анкарі, Брюсселі та Вашингтоні протягом останніх 10 днів. Він сказав, що не хоче поставити під загрозу шанси на успіх, розкриваючи подробиці.

Нагадаємо, що при ефективній взаємодії внутрішньої та зовнішньої логістики обсяги експортування зерна з України сухопутними та річковими шляхами можна наростити до рівня 2,5 млн т в місяць, тобто до 50% від загального довоєнного експортного обсягу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus