Експерт розповів, як кандидатство України на членство у ЄС вплине на експорт

Якщо ми ефективно розв'яжемо наболілі проблеми, то у найближчі 5 років після війни Україна надзвичайно стрімко займе місце у першій п’ятірці топ-експортерів ЄС. І буде конкурувати із Німеччиною. Повірте, ми здатні це зробити.

Таку думку висловив голова правління «Української асоціації бізнесу і торгівлі‎»‎ (UBTA) Дмитро Лось, пише UNN.

За його словами, говорити про прямий вплив кандидатства вступу України у ЄС тут і зараз не доводиться. Головне, що відбуватиметься згодом.

«Мабуть, ви помітили, з якою швидкістю Україна почала підписувати угоди, про які ми раніше могли тільки мріяти. Сподіваюся, що надалі нас очікує полегшення процедури сертифікації українських товарів, укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA), яка є найважливішою для наших експортерів‎», — зазначив Дмитро Лось.

Читайте також: «‎Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?»

Зазначається, що сам по собі статус — це більше політичне рішення. Однак, воно однозначно підтягне за собою велику кількість технічних угод, які полегшать діяльність наших експортерів.

«Україна є країною, половина бюджету якої наповнюється за рахунок експортних операцій. Наша економіка є експортно-залежною. В умовах війни важлива згуртована робота всіх міністерств та відомств. Тому попереду — велика робота‎», — акцентував голова правління ‎UBTA.

Він додав, що має працювати екосистема України в умовах війни аби країна змогла вийти на нову експортну сходинку і наблизити державу до повноцінного членства у ЄС.

Нагадаємо, що у 2021/2022 маркетинговому році Україна експортувала 61,52 млн т зернових та олійних загальною вартістю у $22,2 млрд.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus