Росток Холдинг ризикує зірвати відвантаження зерна за липень — гендиректор

У компанії «Росток Холдинг» почали виникати складнощі із погодженням планів на перевезення зерна як з боку українського, так і з боку польского оператора залізничних шляхів. 

Про це розповів генеральний директор холдингу Дмитро Купавцев, пише пресслужба «Росток Холдинг».

Зазначається, що станом на 8 липня компанія досі не має затверджених залізницею планів на липень, тож не може розпочати бронювання вагонів та підготовку вантажів.

«Все відбувається дуже повільно. Зараз існує ризик зірвати відвантаження за липень. Зазвичай плани підтверджують заздалегідь, і ми розуміємо, що на липень ми маємо завантажити певну кількість зерна, ми замовляємо під це вагони», — розповів Дмитро Купавцев.

Читайте також: «Тарифи залізниці +70%. Чому так різко і скільки це на тонні зерна? Шість питань до Укрзалізниці від агробізнесу‎» 

Крім того, як зазначили в ГК, через блокаду морських портів компанія вивозить зерно залізничним транспортом у напрямку Польщі. 

«З початку війни вдалося відвантажити близько 3 тис. т продукції, хоча за нормальних умов підприємства групи відвантажували близько 10 тис. т щомісяця‎», — зауважив гендиректор «Росток Холдинг». ‎ 

Такі обмеження пов’язані з низкою причин, зазначає Купавцев. Зокрема, через високий попит з боку інших аграріїв компанія постійно стикається з дефіцитом порожніх вагонів. А великі черги із рухомого складу, який очікує пропуску на західному кордоні України, збільшують час доставки. За словами гендиректора групи, на транспортування партії з 3 тис. т зернових знадобилося близько місяця.

Читайте також: «Залізний агроекспорт: навантаження та експорт зернових вантажів‎»‎ 

Нагадаємо, в Укрзалізниці розповіли, як зміна тарифів на перевезення вплине на бізнес.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus