Акції Кернел, ІМК та Астарти зросли на новинах про досягнення прогресу в розблокуванні портів

Акції агрохолдингів «‎Кернел», «Астарта-Київ‎» та «‎ІМК» зросли на новинах про узгодження основних технічних питань між Україною та рф для розблокування українських портів. 

Про це повідомив аналітик Erste Securities Якуб Шкопек, пише Bankier.pl.

За його словами, угода про розблокування експорту зерна з України через Чорне море — це прорив для агрокомпаній, які котируються на Варшавській фондовій біржі,

«Зростання вартості агрокомпаній в останні дні — це результат дисконтування ринком того, що може статися за кілька місяців. Так, вчора, 14 липня, акції «Кернел» піднялись приблизно на 14%, а «Астарти» — майже на 7%. Котирування акцій ‎«ІМК» зросли на 1%. Індекс, який об'єднує українські агрокомпанії, збільшився на 5,6%‎»‎, — зауважив аналітик. 

Якуб Шкопек додав, що хоч у другому та третьому кварталах 2022 року результати українських агрокомпаній можуть опинитися під великим тиском, у них є шанс почати покращувати їх наприкінці третього кварталу. Крім того, компанії можуть вийти з поточної кризи сильнішими.

«Аграріям може не вистачити складів для зберігання зерна нового врожаю. Однак, якщо агрокомпанії у два або три місяці — саме стільки часу може зайняти розмінування коридорів — зможуть відновити експорт зерна, який у них є на балансі, вони зможуть перевести збіжжя в готівку і мати кошти для подальшої діяльності від власного бізнесу, замість використання кредитних ліній. Тим більше, що ціни на зерно високі, навіть попри нещодавню корекцію», — сказав Шкопек.

На його думку, фермери захочуть швидко позбавитися своїх запасів, запропонувавши трейдерам велику знижку на своє збіжжя, щоб забезпечити кошти для наступного посіву та збору врожаю, що може стати гарною можливістю для зернотрейдерів отримати гарну маржу.

Нагадаємо, що за результатами переговорів у Стамбулі делегацій України, росії, Туреччини та ООН, були узгоджені основні технічні питання.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus