У Туреччині створять інспекційні групи для вивозу українського зерна — міністр Кубраков

Для безпечного пересування суден, які братимуть участь у транспортуванні зерна та продуктів харчування з українських портів, буде створено Спільний координаційний центр. До його складу увійдуть представники Туреччини, України, ООН та росії.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці в Facebook.

«Для дотримання домовленостей у Туреччині створять Інспекційні групи з числа представників усіх сторін, які будуть забезпечувати перевірку вантажів і персоналу, які прямують до українських портів або виходять з них. Інспекція буде проходити винятково в гаванях, на вході та виході Турецької протоки. Спільна інспекція убезпечить наші порти від входу «троянських конів» під виглядом цивільних суден», — заявив міністр.

Він підкреслив, що діяльність та контроль в українських портах «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» здійснюватиметься виключно українською стороною. Рух жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів не передбачається.

Олександр Кубраков зазначив, що документ діятиме протягом 120 днів із дня підписання і може бути продовжений на такий самий період, якщо одна зі сторін не повідомить про намір припинити його дію.

«Що це дає світу? Діючі морські порти України — це наш вклад у глобальну продовольчу безпеку та економіку світу. За оцінками експертів, можливість експорту українського зерна знизить світові ціни на продовольство, що пригальмує маховик інфляції, яка стала проблемою для усього світу», — зауважив Олександр Кубраков.

Читайте також: «‎Велике горе, як глибоке море, або Чому «морська» спільнота сумнівається у деблокаді портів»‎

Нагадаємо, що Україна, Туреччина та генсек ООН підписали «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів». Аналогічний документ, окремо, підписали представники Туреччини, ООН та росії.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus