Болгарські аграрії протестують проти імпорту «‎дешевого зерна»‎ з України

Болгарські аграрії протестують проти дешевого імпорту зерна з України. Вони вирішили перекрити дороги та наземні пункти пропуску, через які проїжджають зерновози.

Про це пише agropolska.pl.

Заступник голови Асоціації виробників зерна Болгарії Ілія Проданов зазначив, що українське зерно має проходити через Болгарію транзитом, але фактично частина залишається в країні. Йдеться не лише про зерно пшениці та насіння соняшника, а й про ячмінь.

Він підкреслив, що засоби захисту рослин, які використовуються в Україні, дешеві, небезпечні та заборонені в ЄС. Та додав, що імпорт без належного фітосанітарного контролю небезпечний для болгарських споживачів.

 

За словами представників аграріїв, за останні тижні до Болгарії заїхало близько 280 тис. т насіння соняшнику, яке після переробки в країні надходить на ринок як болгарський продукт.

«Болгарія є великим експортером зерна. На складах все ще зберігається 2 млн т пшениці минулого року, а новий урожай, хоч і менший, ніж минулого року, оцінюється приблизно в 6 млн т. Це втричі більше, ніж внутрішнє споживання», — зазначив Ілія Проданов, звернувшись до Міністерства сільського господарства з проханням захистити вітчизняних виробників і припинити, за його словами, незаконний імпорт.

Нагадаємо, що перша зернова баржа з українського дунайського порту Рені, 20 липня прибула до болгарського порту Варна.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus