Канада надасть Україні $40 млн для забезпечення 2,4 млн т сховищ для зерна — FAO

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму $40 млн для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні. Ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн т зерна у 2022/23 рр. разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. 

Про це йдеться на сайті ООН.

«Враховуючи безпрецедентні проблеми зі зберіганням культур цього року, необхідні масштабні інноваційні рішення. З цієї причини підтримка сектора залишатиметься затребуваною, ймовірно, до 2023 року, — зауважив директор офісу FAO з надзвичайних ситуацій та стійкості Рейн Паульсен.

Повідомляється, що ініціатива спрямована на підтримку Мінагрополітики для забезпечення 4,07 млн т зерносховищ, або 25% від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн т у 2022-23 рр. 

 

Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

«Завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, FAO надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях», — зазначив голова офісу FAO в Україні П’єр Вотьє.

Крім того, FAO закупить лабораторне обладнання на суму до $2 млн для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі ВООЗ тварин, відмічається у повідомлені. 

Читайте також: «‎Пшениця vs ріпак: що будуть сіяти восени аграрії і чи взагалі посіються?»‎ 

Додається, що завдяки додатковому фінансуванню Канади, FAO отримала $70,4 млн проти загальної суми у $180,4 млн, необхідної для впровадження Плану швидкого реагування та Стратегії щодо підтримки зберігання зерна. Терміново необхідні додаткові $110 млн для підтримки вразливих домогосподарств у сільській місцевості.

Нагадаємо, що Німеччина та Японія допоможуть експортувати зерно з України.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus