ООН прагне розширити зернову ініціативу, включивши в неї транзит російського аміаку — Reuters
Задля стабілізації Стамбульської зернової угоди ООН підштовхує Україну та росію до домовленостей з транспортування російського газу аміаку українською територією. Надалі американська компанія Trammo реалізовуватиме його на світовому ринку.
Про це пише Reuters з посиланням на західного дипломата, обізнаного в цьому питанні.
Відповідно до запропонованої угоди, газоподібний аміак, що належить російському виробнику добрив «Уралхім», доставлятиметься трубопроводом до російсько-українського кордону. Далі, за словами дипломата, його придбає торгова компанія Trammo зі штаб-квартирою у США.
Згідно з пропозицією, Trammo, як власник аміаку, транспортуватиме його територією України, оплачуючи при цьому в бюджет країни збори за перекачування та транзит, і продаватиме його на світові ринки з українського Чорного моря.
Читайте також: «Місяць зерновим коридорам: що з цінами на зерно та чому аграрії західних регіонів не поспішають у порт»
«Наявність ключової російської компанії для експорту через ті ж таки чорноморські коридори, через які проходить українське зерно, стабілізує домовленість і може призвести до більш довгострокового продовження угоди», — сказав дипломат.
Трубопровід, яким аміак транспортується з російського Поволжя в український чорноморський порт Одеса, був побудований близько 40 років тому і розрахований на перекачування до 2,5 млн т аміаку на рік.
Нагадаємо, що президент рф стверджував, що майже всі судна з українським продовольством «прямують не до найбідніших країн, а до країн Європейського союзу». Тому, за його словами, варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за цим маршрутом.
Президент України Володимир Зеленський відповів, що українське продовольство експортується на три континенти — в Африку, в Азію та у Європу. А закиди росії назвав черговою «відверто брехливою заявою», що нібито абсолютна більшість українського зерна експортується саме у європейські країни.