ЄС почув позицію росії щодо зняття санкцій з Россельхозбанка — представник Єврокомісії
Задля полегшення експорту російської сільгоспродукції у Євросоюзі обговорюють можливість зняття санкцій з «Россельхозбанка» і його перепідключення до системи SWIFT.
Про це «Известиям» повідомив представник Єврокомісії Петер Стано.
Зазначається, що москва вимагає виключення «Россельхозбанка» із санкційних списків, оскільки це — головний російський банк із фінансування аграрних угод.
Представник Єврокомісії Петер Стано сказав, що ЄС почув позицію росії й розгляне цю можливість. Дипломат наголосив: санкції ЄС ухвалено у відповідь на військову агресію рф проти Україну, але «не націлені на торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією, включно з пшеницею і добривами, між третіми країнами й росією».
«Ми належним чином взяли до відома претензії росії щодо ролі «Россельхозбанка» в угодах, пов'язаних з продовольством і сільським господарством, а також передбачувані труднощі, викликані його відключенням від SWIFT. Хоча це робить трансакції більш дорогими і повільними, платежі, як і раніше, можливі», — заявив дипломат. Він також додав, що будь-яка поправка до заходів ЄС потребуватиме одностайного рішення держав-членів Ради.
Більшість російських банків не підпадають під санкції і не відключені від SWIFT, включно з великими фінансовими інститутами, такими як «Газпромбанк», зазначив Петер Стано.
«Крім того, заходи ЄС прямо передбачають відступ [від санкцій], що дає змогу операторам Євросоюзу мати справу з російськими банками, які перебувають під санкціями, для угод у сфері продуктів харчування і добрив», — уточнив представник ЄК.
Читайте також: «Allseeds vs АМПУ. Як працює черга в «зерновому коридорі» та чи можна проплисти «по блату»?»
Нагадаємо, що у листопаді експорт продовольства через «зерновий коридор» знизиться до менш ніж 3 млн т через штучне затягування росією інспекції суден.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.