ЄС продовжує імпортувати добрива з росії — Жозеп Боррель

ЄС не запроваджував жодних санкцій на поставки на зовнішні ринки продовольства та добрив російського виробництва, але міжнародні ринкові оператори, самі не хочуть мати справу з країною, яка провокує глобальну продовольчу кризу.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, пише «‎Укрінформ»‎.

«Я хочу підкреслити, що наші санкції спрямовані проти російської економіки війни, а не проти продовольства або сільського господарства. Ніхто не вводить санкції на торгівлю добривами між третіми країнами та росією. Навіть ми продовжуємо імпортувати добрива з росії, з певним лімітом, тож як ми можемо заперечувати, щоб їхні добрива потрапляли до інших країн?», — зауважив Боррель.

Читайте також: «‎Ціни — космос. Чи будуть аграрії економити на мінеральних добривах?»‎

За словами представника ЄС, багато операторів не хочуть надалі мати справу з росією. Це їхній вибір. Не тому, що вони повинні так робити, а тому, що вони не хочуть цього робити. Це називається «надмірне виконання». 

«‎Вони можуть, але не роблять цього. Не тому, що запроваджені санкції, а за наслідками непевності у веденні бізнесу з режимом, який вбиває та викрадає мирних людей у сусідній країні. Саме ця війна погіршує глобальну продовольчу кризу», - заявив ексголова Європейського парламенту.

Нагадаємо, що задля стабілізації Стамбульської зернової угоди ООН підштовхує Україну та росію до домовленостей з транспортування російського газу аміаку українською територією. Надалі американська компанія Trammo реалізовуватиме його на світовому ринку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus