Через повільну роботу «‎зернового коридору»‎ аграрії знову ринулись‎ на Дунай

Через сповільнення роботи «‎зернового коридору» ‎серед аграріїв спостерігається збільшення попиту на перевалку зерна в Дунайських портах.

Про це Latifundist.com розповіли учасники зернового ринку.

Через сповільнення роботи «‎зернового коридору» більшість знову повертається на Сулину, говорить заступник генерального директора з питань безпеки та зовнішньоекономічної діяльності Українське Дунайське пароплавство Владислав Белах.  

«Ми бачимо тенденції до зростання потоку. Звісно, це не ті обсяги та відповідна напруга, що були до коридору, але попит точно більший. Плюс, на мою думку, наразі бізнес пропрацьовує своєрідний логістичний мікс з Дунаю та глибоководних портів. Наприклад, частину культур, таких як ріпак і сою, часто відправляють саме по річці. Натомість більш популярні кукурудзу, пшеницю та соняшник везуть морем‎», — прокоментував він ситуацію для Latifundist.com.

 

За його словами, до цього стимулює і те, що зменшились ставки фрахту по Дунаю, відповідно краще рахується економіка по низці культур та продуктів. З останнього — переробники розглядають можливість відправляти шрот з Рені та Ізмаїлу в Констанцу.

«Що стосується затримок на Дунаї, на жаль, пропускна здатність Сулини лишилася незмінною. ‎Головною проблемою на мій розсуд, наразі залишається питання дефіциту лоцманів з румунської сторони — вона досі не знайшла певного комплексного вирішення»‎, — підсумував Владислав Белах.  

Заступник голови Державної служби морського та річкового транспорту Віктор Вишньов відмічає певне збільшення вантажообігу на Дунай. За його словами, близько 20 суден стоять на якірних стоянках, плюс на рейді в Сулинському гирлі 10-15 суден. 

«Тобто бачимо, що бізнес ситуативно переорієнтував певні обсяги на Дунай. Які причини? Є питання затримок по зерновій ініціативі, наразі в Босфорі скупчення з суден понад 175 через те, що російські інспектори блокують проведення інспекцій. Судна чекають понад два тижні в Босфорі. Тому бізнес може приймати рішення певні обсяги переорієнтувати на Дунай‎», — зауважив він.

Читайте також: «‎Україна вже є зерновим хабом, а може стати біометановим, — Сергій Кравчук»‎ 

Нагадаємо, що адміністрація морських портів України з 26 жовтня запровадила електронну чергу на підхід та обробку суден, що прямують до портів Одеської області «зерновим коридором».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus