Експортерів звільнили від обов’язкових «експортних депозитів» на збіжжя
Вчора, 28 листопада, податковий комітет Верховної Ради України прийняв законопроєкт № 8166-д, який усуває дискримінацію легальних експортерів і прибирає норми щодо обов’язкового депозитування 15% вартості товарів, що експортуються.
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
Зазначається, що ВРУ підтримала ключові пропозиції аграрних асоціацій.
«Законопроект № 8166-д був розроблений на заміну проекту закону № 8166. Він, як і базовий, спрямований на те, щоб забезпечити повернення валютної виручки та регулювання платіжного балансу України при експорті окремих сільськогосподарських товарів шляхом запровадження режиму експортного забезпечення», — йдеться у повідомленні відомства.
У Мінагрополітики відмітили, що разом з тим, документ дає право легальному агробізнесу експортувати без будь-якого додаткового регулювання в межах встановленого ліміту.
«Щомісячно можна експортувати на подвоєну суму середньомісячного повернення валютної виручки в країну, розраховану за попередні півроку. Такий експорт можна здійснювати за поточною процедурою, без будь-якого додаткового регулювання», — йдеться в повідомленні Мінагрополітики.
Разом з тим відзначається, що якщо потреби експорту перевищуватимуть розрахований ліміт, на цю понаднормову суму необхідно буде зареєструвати податкову накладну за ставкою на рівні 14%. А після повернення валютної виручки можна відкоригувати таку накладну зі ставки податку 14% на 0% й отримати відшкодування ПДВ.
«Фактично це дозволяє використовувати як заставу за повернення валютної виручки податковий кредит, а не лише живі гроші, як це було передбачено у базовій редакції законопроекту», — підсумували у ВАР.
Нагадаємо, що ДБР спіймали хабарників, які вимагали гроші за експорт «зерновим коридором».
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.