На відновлення аграрного сектору після війни знадобиться 2-3 роки — Висоцький
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє прес-служба міністерства.
Він зауважив, що аграрний сектор багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.
![]()
Тарас Висоцький
заступник міністра аграрної політики та продовольства
«Все залежатиме від напрямку агросектору. Звісно, найшвидший цикл відновлення – в рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але, якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2-3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів».
Щодо перебоїв із електроенергією, то, за словами Тараса Висоцького, у багатьох випадках вони є доволі критичними для аграрних виробників.
Читайте також: Як відбудовували агросектор після війни Німеччина, Італія та Велика Британія
«Ми маємо декілька стратегій: одна з них — це забезпечити виробництва генераторами. Також Міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх у перелік критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли», — наголосив чиновник.
Щодо того, як вплине на собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах, Висоцький зазначив, що подорожчання буде незначним.
«Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні близько 3-5%. Важливо, суттєвого зменшення виробництва за ці кілька місяців не відбувалося. Це є підтвердженням, що більшість аграріїв переналаштувались на роботу в скрутних умовах і продовжують працювати», — додав Висоцький.
Нагадаємо, що з 1 січня в Україні запрацювало мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) на землю.