Україна та Румунія будуть разом розвивати Дунайські порти — Мінінфраструктури

Відбулася тристороння зустріч Україна — Єврокомісія — Румунія, у ході якої сторони домовилися про координацію зусиль з вдосконалення та розвитку експортних потужностей через українські та румунські канали річки Дунай.

Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Під час зустрічі обговорили можливість спільного вимірювання глибин частин річки Дунай з представниками Румунії та України, у зв’язку з експлуатаційним днопоглиблюванням, яке нещодавно здійснила українська сторона.

 

Ставки фрахту, перевалка, демереджі: яким буде 2023-й рік для Дунаю
Читати також

На зустрічі заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков повідомив, що наразі роботи з експлуатаційного днопоглиблення на річці Дунай не проводяться. Більш того, важливим було питання вдосконалення навігації, яке розглянули обидві сторони, зокрема знаходження нових шляхів покращення лоцманського проведення суден на спільному українсько-румунському секторі річки з метою збільшення кількості судозаходів у порти Дунаю.

Всі сторони дійшли згоди, що розвиток ефективного та безпечного судноплавства на Дунаї можливе у продуктивній та злагодженій співпраці з колегами з Єврокомісії, Румунії та Дунайської комісії.

Сьогодні дунайські порти залишаються стабільним альтернативним шляхом для агроекспорту. За рік війни саме порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ в 3 рази збільшили вантажопотік. Через Дунайський припортовий кластер експортовано понад 17 млн т вантажів, також лише через ці порти йде імпорт необхідних товарів для потреб України. 

Нагадаємо, що компанія «Кернел» у лютому 2023 року купила річковий термінал «Дунай Агро Пром» в порту Рені, з потужністю зберігання 12 тис. т.

Софія ЯрошенкоLatifundist.com, 2023 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus