Зерновий коридор: кількість завантажених суден впала до мінімуму

З 24 по 30 квітня Україна експортувала «зерновим коридором» 450,3 тис. т агропромислової продукції, що на 31% менше, ніж тижнем раніше.

Про це повідомляє Український клуб агробізнесу (УКАБ).

Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 11 одиниць, що на 4 судна менше показника попереднього тижня. Це найнижчий показник тижневих відвантажень за цей рік.

«Робота «зернового коридору» продовжує залишатися низькоефективною через блокування інспекції суден російською стороною.  Інспекція суден проходить не кожного дня, інколи російська сторона не підтверджує жодного судна з переліку узгоджених з ООН та Туречиною. Для здійснення Україною повноцінного експорту вирощеної продукції необхідна або нормальна робота російської сторони, або відновлення вільного судноплавства», — йдеться у повідомленні.

Найбільші обсяги експорту протягом 39-го тижня роботи «зернового коридору» становили:

  • пшениця (52% експорту за цей період);
  • кукурудза (43%);
  • олія соняшникова (4%).

Українська продукція попрямувала в країни Європи (Іспанія та Нідерланди), Азії (Китай та Туреччина) та Африки (Кенія, Єгипет, Ефіопія та інші).

Нагадаємо, зустріч щодо продовження дії «зернової угоди» на рівні заступників міністрів оборони України, Туреччини та росії має відбутися 5 травня. Але росія заявляє, що запропоновані переговори ще не узгоджені.

Виконано за допомогоюDisqus