У травні в системі Прозорро.Продажі відбулося більше 500 успішних земельних торгів — УУБ
У травні відбулося більше 500 успішних земельних торгів у системі Прозорро.Продажі. Із них більше 100 — це аукціони із продажу ділянок. Приватні виконавці та представники державної виконавчої служби продавали землі різного призначення, зокрема і сільськогосподарського.
Про це Latifundist.com повідомили в Українській універсальній біржі.
Громади можуть продавати комунальні землі лише несільськогосподарського призначення. Тож за результатами травня продавці ділянок отримали дохід у понад 40 млн грн.
Відповідно більше 400 земельних аукціонів — це оренда державних та комунальних ділянок. За результатами цих торгів місцеві та державний бюджети щомісяця поповнюватимуться на 44,8 млн грн. І це досить вагомий внесок у фінансування громад.
Читайте також: УУБ розширила функціонал своїх земельних ботів: що нового
Найбільше учасників на ці торги у травні залучили на майданчику «Української універсальної біржі». Тут допомогли успішно підготувати та подати 155 пропозицій, більшість із яких стали переможними.
«Серед найцікавіших лотів, які придбали на майданчику УУБ, було 7 га ріллі на Дніпропетровщині, яку придбали у приватного виконавця. На ділянку претендувало 3 фермери. Кілька земельних наділів сільськогосподарського призначення орендували через майданчик УУБ на Полтавщині, Чернігівщині Одещині тощо. Багато ділянок мають досить великі площі у 16-18 га, що дозволяє агровиробникам суттєво розширити межі своїх угідь», — повідомляють в УУБ.
Нині у системі онлайн аукціонів також багато цікавих пропозицій із оренди та продажу землі: понад 1400 оголошень із різних куточків України. І щодня вони доповнюються новими оголошеннями.
Моніторити публікації із новими лотами досить просто та легко з допомогою Земельних ботів у Телеграмі чи у Вайбері. Користувачеві варто лише підписатися у зручному додаткові та обрати параметри.
Нагадаємо, за січень-квітень 2023 року в Україні уклали 13 тисяч угод купівлі-продажу землі. При цьому ціна на землю в середньому зросла на 20%.