Кабмін дозволив експорт цукру на прохання Румунії — джерело в уряді
Встановлення Кабінетом міністрів України експортної квоти на цукор у розмірі 20 тис. т зумовлене проханням Румунії відновити поставки. Продукція з України має стабілізувати цінову кон’юнктуру в Румунії, де останнім часом зросли внутрішні ціни на цукор.
Про це повідомили джерела Latifundist.com в урядових колах.
За словами наших джерел, нещодавно до українських урядовців звернулись колеги з Румунії з проханням розблокувати поставки цукру. Це має стабілізувати ситуацію на ринку.
Раніше румунські медіа писали, що тимчасова заборона експорту цукру з України може призвести до його нестачі в Румунії, яка є найбільшим імпортером українського цукру.
Наші джерела уточнюють, що ця поставка не вплине на ситуацію на українському ринку — залишків цукру достатньо до старту нового сезону.
«Внутрішній баланс цукру України дозволяє без ризиків для внутрішнього споживача поставити ці обсяги до Румунії», — підтверджує цю думку директор НПЦ «Цукробурякового виробництва» Олександр Коротинський.
Експерт уточнює, що дефіцит в сусідній країні виник до початку нового сезону виробництва. Заборона експорту цукру з України стала однією з причин зростаня цін в регіоні до понад 900 євро за тонну.
Читайте також: Заборона експорту цукру: захист ринку чи пастка для експортерів?
«Привезти з Бразилії сирець довго — це два місяці. І тому для них вочевидь заборона експорту з України була несподіванкою. А цього обсягу ймовірно їм вистачить на період до нового маркетингового сезону або до запланованих поставок, які вони могли укласти після заборони з України. Цим ми підтримали наших парнерів, з яким будували дружні відносин, і підтвердили надійність як постачальника якісного цукру», — додає Коротинський.
Нагадаємо, що заборона на експорт цукру з України була введена через те, що українські експортери майже на 100% використали експортний потенціал. Задля уникнення дефіциту цього продукту в літньо-осінній період, уряд запроваджував обмеження на його експорт.