Кернел і БТУ-ЦЕНТР поділилися досвідом впровадження біотехнологій у сільському господарстві
8 серпня відбувся День Поля «Польова студія» на базі НДП «Почаївка» — партнерський захід компаній БТУ-ЦЕНТР і «Кернел». День поля проходив паралельно в офлайн і онлайн форматі. Під час заходу топові експерти з обох компаній поділилися з аграріями кращими практиками, розповіли про особливості інтеграції біотехнологічних розробок у агровиробництво. На подію зареєструвалися більше 300 учасників з різних куточків країни.
Про це повідомила пресслужба БТУ-ЦЕНТР.
«Кернел» є одним із піонерів біологізації вітчизняної аграрної галузі: фахівці компанії розуміють, що впровадження біотехнологій — це невід’ємна частина агровиробництва. Більше 10 років працюють з українською компанією БТУ-ЦЕНТР.
«Ми не відмовляємося від добрив чи пестицидів, ми добре знаємося на всіх поєднаннях хімічних і біологічних препаратів — ми розуміємо, що все потрібно оцінювати комплексно. Але працюючи їх біопрепаратами, ми забули, що таке фузаріоз на колосі, що таке головневі хвороби на кукурудзі, при тому, що в багатьох регіонах у нас монокультура. Ми відмовилися від четвертої фузаріозної обробки пшениці — його просто немає. Щодо впровадження розробок нашого науково-дослідного центру за минулий рік, то у відсотковому співвідношенні на другому місці після ЗЗР у нас саме мікробіологічні продукти», — зазначає керівник науково-дослідного відділу Кернел Аркадій Лунгул.
Фахівці агрохолдингу уважно вивчають найбільш ефективні світові біологічні практики протягом багатьох років.
Комерційний директор БТУ-ЦЕНТР Тетяна Хоменко зазначає, що застосування біологічних препаратів у технології забезпечує оздоровлення ґрунту та запобігання його деградації, підвищення коефіцієнтів засвоєння елементів живлення з ґрунту і добрив, збільшення врожайності, зниження витрат на пестициди, відновлення біорізноманіття. Встановлення ефективності препаратів в БТУ-ЦЕНТР починається з лабораторного моделювання технологій з вивченням і перевіркою норм і методів їх застосування.
Читайте також: Кернел і БТУ-ЦЕНТР запускають проєкт Польова студія
«І лише найкращі варіанти лабораторних досліджень ми переносимо на польові ділянки, яких, до речі, було чимало закладено разом з агрохолдингом Кернел. По проходженню всіх етапів перевірки ми ділимося найбільш дієвими рекомендаціями, яким можна довіряти та безсумнівно інтегрувати в технології вирощування с.-г. культур. Тому, радимо надавати перевагу тим продуктам, тим мікроорганізмам, властивості яких відповідають заявленим, а їх ефективність перевірена та обґрунтована. Саме такий підхід допоможе скоротити ваш шлях до успішного результату!», — говорить Тетяна Хоменко.
Учасники Дня Поля продемонстрували по 10 різних варіантів комбінацій на соняшнику та кукурудзі з двома повторами. Найцікавіші результати показали мобілізатор фосфору та калію Граундфікс (підвищує засвоєння добрив, що дозволяє зменшити норму їх внесення до 30% без втрати врожайності), мікоризоутворюючому препараті Мікофренд, фунгіцид проти білої гнилі Склероцид (біологічний захист проти супутніх хвороб — альтернаріозу, фомозу, сірої гнилі, фузаріозу, фомопсису), мікроелементи Хелпрост.