Україна завершує розробку схеми зі світовими страховиками щодо покриття зернових суден — FT

Україна завершує розробку схеми з глобальними страховиками для покриття зернових суден, які прямують до та з її чорноморських портів.

Про це пише Financial Times.

Олександр Грибан, спецпредставник Міністерства економіки України, сказав Financial Times, що угода «наразі розробляється та активно обговорюється» між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами, включаючи Lloyd’s of London.

Схема може бути запроваджена вже наступного місяця, і вона може передбачити від п’яти до 30 кораблів, які будуть проходити через «небезпечні місця» в українських водах.

«Це залежить від того, як буде працювати структура і яким буде рівень розподілу ризиків між урядом і приватними страховими компаніями», — сказав Грибан.

Враховуючи військові ризики, доступне страхування було б важливим для відновлення діяльності комерційного судноплавства. Київ на безоплатній основі консультує група професійних послуг Marsh McLennan, до складу якої входить консалтингова компанія Oliver Wyman і найбільший у світі страховий брокер Marsh.

Маркус Бейкер, глобальний керівник відділу морських перевезень, вантажів і логістики Marsh, сказав, що «державно-приватне партнерство зі страховиками, які працюють у парі з українським урядом, додасть більшої впевненості судновласникам повернутися до доставки українського зерна по всьому світу в ті країни, які цього потребують найбільше».

Прохід судна з Одеси новим маршрутом підтверджує, що «зерновий коридор» без росії можливий — Клименко

Читати також

Деталі ще мають бути остаточно визначені, але люди, які брали участь у дискусіях, сказали, що схема буде спрямована на покриття пошкоджень суден, які заходять і виходять з портів України, і ризики можуть бути розподілені між страховиками та місцевим державним банком.

Грибан сказав, що державна частка ризику, ймовірно, буде забезпечена державним дорожнім фондом країни, який був створений для ремонту українських доріг і фінансується за рахунок податку на продаж пального.

Нагадаємо, контейнеровоз JOSEPH SCHULTE (прапор Гонконг) вийшов з порту Одеса 16 серпня. Він рухався встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України.

Виконано за допомогоюDisqus