Будівництво широкої колії від кордону з Україною до Гданська та Клайпеди дозволить Польщі заробляти на транзиті — Сольський

Одне лише розширення терміналів на польському узбережжі нічого не дає. Набагато серйозніша проблема полягає в тому, що зерно потрібно везти до Гданська чи Гдині з України, але в країнах стандарти залізничної колії різні — у Польщі 1435 мм, в Україні — 1520 мм.

Про це в інтервʼю для польського видання Puls Biznesu розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«В Україні вагонів для перевезення зерна в рази більше, ніж у всій Європі, від Румунії до Португалії. Це означає, що немає сенсу інвестувати в такі вагони, які курсували б на коліях європейського стандарту. Єдиний спосіб вирішити цю проблему — побудувати широкі залізничні колії від кордону з Україною до Гданська та Клайпеди в Литві. Це дозволить Польщі заробляти на транзиті та відправляти українське зерно у світ через Гданськ. Скажу більше: Польща зможе будувати на своєму узбережжі заводи з переробки українського зерна та експортувати готову продукцію, на чому, звичайно, зароблятиме ще більше», — сказав Сольський.

За його словами, рік тому українська організація, що об’єднує підприємства зернової, нафтопереробної та металургійної промисловості, написала з цього приводу польському уряду. Вони написали, що готові гарантувати конкретні обсяги перевезень у кожній із цих галузей на 10 років вперед. В Україні є інвестори, готові профінансувати такий інфраструктурний проєкт, зазначив Сольський.

Читайте також: Будемо сподіватися, що потреби в такому рішенні не буде — Сєкерський про заборону транзиту української агропродукції 

«Питання, яке має бути вирішене, це ухвалення польським парламентом спрощеної процедури такого інвестування. Такий спрощений порядок вже прийнятий у Польщі, наприклад, у випадку будівництва нафтопорту чи газового терміналу. Я знаю, що ця пропозиція була проаналізована. Однак, ймовірно, краще запитати в джерела», — додав міністр.

Як повідомлялося раніше, Україні та Польщі не вдалося вирішити питання транзиту на переговорах у Варшаві 27-28 березня.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus