Прометей

Закупівля та реалізація зернових і соняшнику, послуги елеватора, логістика
25227
Вакансії компанії

«Прометей» — торгово-виробниче об'єднання, яке спеціалізується на закупівлі, зберіганні, доопрацюванні та логістиці зернових культур та соняшнику.

Земельний банк — 20 тис. га.

Регіони: Миколаївська область.

Топ 100 латифундистів України

Власник, голова Наглядової ради групи компаній «Прометей» — Рафаель Гороян.

Профіль бизнесу «Прометея»

Читайте також: Один день из жизни агрохолдинга: группа компаний Прометей

Закупівля врожаю зернових та олійних культур у виробників

Зерноторговельна компанія є системотворчим агентом групи «Прометей». Клієнтам пропонують повний комплекс послуг з аналізу, прийому, зберігання, доопрацювання та логістики врожаю.

Технічну базу торгової діяльності компанії складає власне складське господарство — мережа елеваторів по Україні, автопарк зерновозів різної вантажопідйомності.

Фінансову основу торгової діяльності на 99% становлять кошти підприємства. Найчастіше здійснюється 100% передоплата при вивезенні товару.

У 2016/17 МР «Прометей» досяг найкращого за 6 років експортного показника — 520 тис. т (+10% до 2015/16 МР).

Досягнутий результат став рекордним за історію існування компанії.

Послуги зберігання, доопрацювання, сушіння зернових культур та соняшнику на елеваторах

«Прометей-Елеватор» надає послуги зі зберігання, доробки та логістики зернових культур та соняшника на базі дванадцяти елеваторів у Миколаївській, Кіровоградській, Київській, Запорізькій та Хмельницькій областях.

Мережа елеваторів «Прометей» складається з 23 комплексів.

Потужність одноразового зберігання — 1,2 млн т.

Елеватори «Прометей» за 2017/18 МР прийняли від постачальників 730 тис. т зернових. Порівняно з минулим маркетинговим роком, потік зерна на елеватори компанії зріс на 30%. Варто зазначити, що 41% із загального обсягу прийнятої продукції склали олійні (соняшник, соя) та 59% — зернові (ячмінь, пшениця, ріпак, кукурудза).

У планах «Прометей» збільшити елеваторні потужності до 1,35-1,4 млн т одноразового зберігання та планується розпочати будівництво сучасних елеваторів.

Елеватори

Запорізька область:

Кіровоградська область:

Миколаївська область:

Хмельницька область:

Київська область:

Прометей-Гребінки.

Дніпропетровська область:

Одеська область:

Сумська область:

Херсонська область:

Читайте також: Мощности хранения элеваторов Прометей превысили 1,2 млн т

У 2019 р. «Прометей» придбав такі елеватори:

  • Апостолово-Агро — розташований у м. Апостолово і є комплексом з вертикального бетонного силосу та 10 сховищ підлогового типу, загальною накопичувальною потужністю 45 тис. т. Є можливість одноразового зберігання до 6 видів культур.
  • Апостолово-Агро (Тік) — лінійний комплекс, розташований на станції Тік, Апостолівського району, у складі якого шість складів підлогового типу зберігання, загальною накопичувальною потужністю 15 тис. т. Можливість одноразового зберігання до 4 видів культур.
  • Апостолово-Агро (Жовте) — лінійний комплекс, розташований на ст. Жовтокам'янка, Апостолівського району, має у своєму розпорядженні шість складів підлогового типу зберігання, загальною накопичувальною потужністю 15 тис. т.

Логістика зернових вантажів

«Прометей-Авто» є одним з основних допоміжних підрозділів групи, що здійснює логістичну функцію в торговельній діяльності компанії.

Власний автопарк зерновозів різного тоннажу «Прометей» забезпечує незалежність, оперативність у наданні фермерам та трейдерам послуг з логістики вантажів зернових та олійних культур.

Усі зерновози оснащені системами відстеження географії руху та збереження вантажу.

Компанія «Прометей» у рамках договору лізингу придбала 5 нових автомобілів Renault Duster на загальну суму понад $100 тис. Автопарк був поповнений повнопривідними моделями Renault Duster, оснащеними 4-циліндровим турбодизелями робочим об'ємом 1,5 л та потужністю 110 л. с., які відповідають європейським нормам, у тому числі й екологічному Євро-6.

Незабаром очікується реалізація чергової угоди на придбання ще 10 автомобілів Renault. А також планується оновлення автопарку зерновозів 10 сучасним сідельним тягачем із полегшеними напівпричепами.

Читайте також: Прометей расширил техпарк внедорожниками Renault Duste

Виробництво зернових та олiйних культур

Виробнича компанія «Прометей» розташована у Миколаївській області. Компанія займається вирощуванням таких культур як соняшник, пшениця та ячмінь. У 2018 р. озиму пшеницю прибрано з полів площею 450 га, середня врожайність склала 4,3 т/га. Ячмінь зібраний з площі 450 га, середня врожайність склала 4,5 т/га.

Продаж мінеральних добрив

У 6 областях України з осені 2018 р. компанія почала реалізовувати міндобрива. У 2018 р. було досягнуто рівня продажів — 100 тис. т. У 2019 р. компанія планує вийти на 300 тис. т.

Фінанси

Фінансові результати

Виторг групи компаній «Прометей» за результатами 2016 р. склав 5,2 млрд грн, що в 1,5 разу перевищує підсумки 2015 р. Дохід елеваторного спрямування групи зріс у 2,2 разу порівняно з 2015 р. і склав 56,2 млн. грн. Виторг логістичного підрозділу групи за 2016 р. склав понад 46 млн грн.

Інвестиції

«Прометей» планує інвестувати в модернізацію елеватора «Прометей-Четирбоки» у 2019 р. $1 млн. Передбачається провести автоматизацію пунктів відвантаження та вивантаження, системи транспортування зерна, ремонт складів, адміністративних будівель та лабораторії, під'їзних та внутрішніх автомобільних шляхів.

Компанія у рейтингах

2016 р. — 6-е місце рейтингу ТОП-10 компаній з елеваторних потужностей в Україні.

2017 р. — 8-е місце рейтингу ТОП-15 компаній з елеваторних потужностей в Україні 2017 року.

2018 р. — 8-е місце у рейтингу провідних компаній України за потужностями одноразового зберігання.

2020 р. — 5-е місце в рейтингу ТОП-15 компаній з елеваторних потужностей в Україні 2019 року.

Історія розвитку «Прометея»

2001 р. — «Прометей» купив перший елеватор у с. Лоцькіне Миколаївської області. Придбане напівзруйноване господарство в Миколаєві було кілька скелетів бетонних складів. Новий власник відремонтував зерносховища, встановив зерносушильне та очисне обладнання, систему механізації. Поступово обсяг максимального одноразового завантаження сховищ досяг 10 тис. т.

2002 р. — компанія придбала елеватор у м. Миколаїв. Загальна накопичувальна ємність сховищ складала 50 тис. т одноразового зберігання.

2004 р. — Новополтавський елеватор поповнив мережу елеваторних потужностей компанії «Прометей». Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 50 тис. т одноразового зберігання. Елеватор надає стандартний комплекс послуг приймання/відвантаження на автотранспорт, сушіння, очищення, доопрацювання, зберігання та зерна. Група компаній придбала елеватор у м. Долинська, Долинського району, Кіровоградської області. Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 40 тис. т одноразового зберігання.

2011 р. — була заснована Виробнича компанія «Прометей».

2014 р. — група компаній «Прометей» у березні придбала елеватор у СМТ Гребінки, Васильківського району, Київської області. Максимальна потужність одноразового зберігання бетонного вертикального силосу становила 50 тис. т. Елеватор був оснащений сушаркою, сепаратором, автопідйомником, вагами та лабораторією. Компанія «Прометей» інвестувала у ремонт складських приміщень та модернізацію обладнання понад 5 млн. грн. Група компаній купила елеватор у м. Вознесенськ Елеваторне господарство у м. Вознесенськ Миколаївської області є системою складів підлогового типу зберігання.

2015 р. — мережа елеваторів групи поповнилася новим елеваторним комплексом у с. Козанка та с. Володимирівка Казанківського р-ну Миколаївської області. Комплекс є мережею складів — вертикальний бетонний силос і кілька сховищ наземного типу. Загальна потенційна накопичувальна потужність зберігання складів — 30 тис. т. Зерноторгівельна компанія «Прометей» відкрила другий торговий офіс — у м. Кропивницький. Також «Прометей» та латвійський банк Rietumu підписали угоду про надання компанії торговельного фінансування на суму $2 млн. під зовнішньоекономічні контракти терміном на 1 рік.

2014-2015 рр. — автопарк групи «Прометей» поповнив 14 сучасних автопоїздів MAN за договором лізингу від Porshe Finance на суму понад €1 млн.

2016 р. — мережа елеваторів «Прометей» поповнилася ще одним — у с. Залізничне Ольшанського р-ну Кіровоградської області, на залізничному ст. Йосипівка. На його реконструкцію витрачено близько $0,5 млн. У червні мережа елеваторів групи поповнилася трьома елеваторами — у м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, у с. Четирбоки Шепетівського району Хмельницької області та у м. Снігурівка Миколаївської області. Таким чином, загальна кількість елеваторів «Прометей» зросла до 12.

Компанія «Прометей» у вересні відкрила третій торговий офіс у місті Запоріжжі. «Прометей» наприкінці року придбав 5 елеваторів у Запорізькій області. Елеватори знаходяться у містах Токмак, Василівка, Пологи, а також у смт. Терновате Новомиколаївського району та на базі станції Бельманка Куйбишевського району. Таким чином, кількість елеваторних комплексів «Прометея» збільшилася до 17, загальна накопичувальна ємність зерносховищ складає до 1 млн т.

2017 р. — «Прометей» у червні відкрив торговельний офіс у місті Київ. У вересні компанія «Прометей» придбала елеватор у с. Хацьки, Черкаського р-ну, Черкаської області. Новий елеватор має ємність одноразового зберігання до 10 тис. т і є комплексом з двох складів підлогового типу зберігання.

2019 р. — «Прометей» придбав 5 нових автомобілів Renault Duster на суму понад $100 тис. «Прометей» у липні завершив угоду про придбання трьох елеваторів у Дніпропетровській області орієнтовною ринковою вартістю $5 млн. (у місті Апостолове, а також на базі станцій Жовтокам'янка) та Струм Апостолівського району). 9 серпня 2019 р. АМКУ дозволив групі компаній «Прометей» через підприємство «Буцефал» (Миколаївська область) придбати кілька агропідприємств та елеватор у компанії «Кернел» — «Агрофірма «Вісла», «Злагода», Агрофірма «Україна» у Миколаївській області та елеватора у смт Миколаївка, Одеській області. Загальний земельний банк земель, що купуються, становить 8 тис. га.

2021 р. — група компаній «Прометей» закрила угоду про придбання «Агро Капітал Центр» у агрохолдингу Agromino. В рамках операції придбано агропідприємство у Миколаївській області (Баштанський район), площею майже 10 тис. га. Таким чином, зембанк виробничої компанії «Прометей» збільшився вдвічі і досяг позначки — 20 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Гороян Рафаель Ваагнович
Власник, голова Наглядової ради групи компаній
Гороян Карен
Генеральний директор елеваторного напрямку
Мурадян Аслан
Генеральний директор виробничих компаній
Деніщич Сергій
Фінансовий директор ГК

Команда

Берест Алеся
керівниця HR відділу
Мінашова Тетяна
Інженер-технолог
Хробатенко Дмитрий
Руководитель проекта «Прометей Маркет»

Контакти