Прометей

Закупка і реалізація зернових і соняшника, послуги елеватора, логістика
20049
Вакансии компании

«Прометей» — торгово-виробниче об'єднання, яке спеціалізується на закупівлі, зберіганні, доопрацюванні та логістиці зернових культур та соняшнику.

Земельний банк – 20 тис. га.

Регіони: Миколаївська область.

Топ 100 латифундистів України

Голова наглядової ради групи компаній «Прометей» — Рафаель Гороян.

Профіль бизнесу «Прометея»

Читати по темі: Один день из жизни агрохолдинга: группа компаний Прометей

Закупівля врожаю зернових та олійних культур у виробників

Зерноторговельна компанія є системотворчим агентом групи «Прометей». Клієнтам пропонують повний комплекс послуг з аналізу, прийому, зберігання, доопрацювання та логістики врожаю.

Технічну базу торгової діяльності компанії складає власне складське господарство — мережа елеваторів по Україні, автопарк зерновозів різної вантажопідйомності.

Фінансову основу торгової діяльності на 99% становлять кошти підприємства. Найчастіше здійснюється 100% передоплата при вивезенні товару.

У 2016/17 МР «Прометей» досяг найкращого за 6 років експортного показника — 520 тис. т (+10% до 2015/16 МР).

Досягнутий результат став рекордним за історію існування компанії.

Послуги зберігання, доопрацювання, сушіння зернових культур та соняшнику на елеваторах

«Прометей-Елеватор» надає послуги зі зберігання, доробки та логістики зернових культур та соняшника на базі дванадцяти елеваторів у Миколаївській, Кіровоградській, Київській, Запорізькій та Хмельницькій областях.

Мережа елеваторів «Прометей» складається з 23 комплексів.

Потужність одноразового зберігання — 1,2 млн т.

Елеватори «Прометей» за 2017/18 МР прийняли від постачальників 730 тис. т зернових. Порівняно з минулим маркетинговим роком, потік зерна на елеватори компанії зріс на 30%. Варто зазначити, що 41% із загального обсягу прийнятої продукції склали олійні (соняшник, соя) та 59% — зернові (ячмінь, пшениця, ріпак, кукурудза).

У планах «Прометей» збільшити елеваторні потужності до 1,35-1,4 млн т одноразового зберігання та планується розпочати будівництво сучасних елеваторів.

 Елеватори

Запорізька область:

Кіровоградська область:

Миколаївська область:

Хмельницька область:

Київська область:

Прометей-Гребінки.

Дніпропетровська область:

Одеська область:

Сумська область:

Херсонська область:

Читати по темі: Мощности хранения элеваторов Прометей превысили 1,2 млн т

У 2019 р. «Прометей» придбав такі елеватори:

  • Апостолово-Агро — розташований у м. Апостолово і є комплексом з вертикального бетонного силосу та 10 сховищ підлогового типу, загальною накопичувальною потужністю 45 тис. т. Є можливість одноразового зберігання до 6 видів культур.
  • Апостолово-Агро (Тік) — лінійний комплекс, розташований на станції Тік, Апостолівського району, у складі якого шість складів підлогового типу зберігання, загальною накопичувальною потужністю 15 тис. т. Можливість одноразового зберігання до 4 видів культур.
  • Апостолово-Агро (Жовте) — лінійний комплекс, розташований на ст. Жовтокам'янка, Апостолівського району, має у своєму розпорядженні шість складів підлогового типу зберігання, загальною накопичувальною потужністю 15 тис. т.

Логістика зернових вантажів

«Прометей-Авто» є одним з основних допоміжних підрозділів групи, що здійснює логістичну функцію в торговельній діяльності компанії.

Власний автопарк зерновозів різного тоннажу «Прометей» забезпечує незалежність, оперативність у наданні фермерам та трейдерам послуг з логістики вантажів зернових та олійних культур.

Усі зерновози оснащені системами відстеження географії руху та збереження вантажу.

Компанія «Прометей» у рамках договору лізингу придбала 5 нових автомобілів Renault Duster на загальну суму понад $100 тис. Автопарк був поповнений повнопривідними моделями Renault Duster, оснащеними 4-циліндровим турбодизелями робочим об'ємом 1,5 л та потужністю 110 л. с., які відповідають європейським нормам, у тому числі й екологічному Євро-6.

Незабаром очікується реалізація чергової угоди на придбання ще 10 автомобілів Renault. А також планується оновлення автопарку зерновозів 10 сучасним сідельним тягачем із полегшеними напівпричепами.

Читати по темі: Прометей расширил техпарк внедорожниками Renault Duste

Виробництво зернових та олiйних культур

Виробнича компанія «Прометей» розташована у Миколаївській області. Компанія займається вирощуванням таких культур як соняшник, пшениця та ячмінь. У 2018 р. озиму пшеницю прибрано з полів площею 450 га, середня врожайність склала 4,3 т/га. Ячмінь зібраний з площі 450 га, середня врожайність склала 4,5 т/га.

Продаж мінеральних добрив

У 6 областях України з осені 2018 р. компанія почала реалізовувати міндобрива. У 2018 р. було досягнуто рівня продажів — 100 тис. т. У 2019 р. компанія планує вийти на 300 тис. т.

Фінанси

Фінансові результати

Виторг групи компаній «Прометей» за результатами 2016 р. склав 5,2 млрд грн, що в 1,5 разу перевищує підсумки 2015 р. Дохід елеваторного спрямування групи зріс у 2,2 разу порівняно з 2015 р. і склав 56,2 млн. грн. Виторг логістичного підрозділу групи за 2016 р. склав понад 46 млн грн.

Інвестиції

«Прометей» планує інвестувати в модернізацію елеватора «Прометей-Четирбоки» у 2019 р. $1 млн. Передбачається провести автоматизацію пунктів відвантаження та вивантаження, системи транспортування зерна, ремонт складів, адміністративних будівель та лабораторії, під'їзних та внутрішніх автомобільних шляхів.

Компанія у рейтингах

2016 р. — 6-е місце рейтингу ТОП-10 компаній з елеваторних потужностей в Україні.

2017 р. — 8-е місце рейтингу ТОП-15 компаній з елеваторних потужностей в Україні 2017 року.

2018 р. — 8-е місце у рейтингу провідних компаній України за потужностями одноразового зберігання.

2020 р. — 5-е місце в рейтингу ТОП-15 компаній з елеваторних потужностей в Україні 2019 року.

Історія розвитку «Прометея»

2001 р. — «Прометей» купив перший елеватор у с. Лоцькіне Миколаївської області. Придбане напівзруйноване господарство в Миколаєві було кілька скелетів бетонних складів. Новий власник відремонтував зерносховища, встановив зерносушильне та очисне обладнання, систему механізації. Поступово обсяг максимального одноразового завантаження сховищ досяг 10 тис. т.

2002 р. — компанія придбала елеватор у м. Миколаїв. Загальна накопичувальна ємність сховищ складала 50 тис. т одноразового зберігання.

2004 р. — Новополтавський елеватор поповнив мережу елеваторних потужностей компанії «Прометей». Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 50 тис. т одноразового зберігання. Елеватор надає стандартний комплекс послуг приймання/відвантаження на автотранспорт, сушіння, очищення, доопрацювання, зберігання та зерна. Група компаній придбала елеватор у м. Долинська, Долинського району, Кіровоградської області. Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 40 тис. т одноразового зберігання.

2011 р. — була заснована Виробнича компанія «Прометей».
2014 р. — група компаній «Прометей» у березні придбала елеватор у СМТ Гребінки, Васильківського району, Київської області. Максимальна потужність одноразового зберігання бетонного вертикального силосу становила 50 тис. т. Елеватор був оснащений сушаркою, сепаратором, автопідйомником, вагами та лабораторією. Компанія «Прометей» інвестувала у ремонт складських приміщень та модернізацію обладнання понад 5 млн. грн. Група компаній купила елеватор у м. Вознесенськ Елеваторне господарство у м. Вознесенськ Миколаївської області є системою складів підлогового типу зберігання.

2015 р. — мережа елеваторів групи поповнилася новим елеваторним комплексом у с. Козанка та с. Володимирівка Казанківського р-ну Миколаївської області. Комплекс є мережею складів — вертикальний бетонний силос і кілька сховищ наземного типу. Загальна потенційна накопичувальна потужність зберігання складів — 30 тис. т. Зерноторгівельна компанія «Прометей» відкрила другий торговий офіс — у м. Кропивницький. Також «Прометей» та латвійський банк Rietumu підписали угоду про надання компанії торговельного фінансування на суму $2 млн. під зовнішньоекономічні контракти терміном на 1 рік.

2014-2015 рр. — автопарк групи «Прометей» поповнив 14 сучасних автопоїздів MAN за договором лізингу від Porshe Finance на суму понад €1 млн.

2016 р. — мережа елеваторів «Прометей» поповнилася ще одним — у с. Залізничне Ольшанського р-ну Кіровоградської області, на залізничному ст. Йосипівка. На його реконструкцію витрачено близько $0,5 млн. У червні мережа елеваторів групи поповнилася трьома елеваторами — у м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, у с. Четирбоки Шепетівського району Хмельницької області та у м. Снігурівка Миколаївської області. Таким чином, загальна кількість елеваторів «Прометей» зросла до 12.

Компанія «Прометей» у вересні відкрила третій торговий офіс у місті Запоріжжі. «Прометей» наприкінці року придбав 5 елеваторів у Запорізькій області. Елеватори знаходяться у містах Токмак, Василівка, Пологи, а також у смт. Терновате Новомиколаївського району та на базі станції Бельманка Куйбишевського району. Таким чином, кількість елеваторних комплексів «Прометея» збільшилася до 17, загальна накопичувальна ємність зерносховищ складає до 1 млн т.

2017 р. — «Прометей» у червні відкрив торговельний офіс у місті Київ. У вересні компанія «Прометей» придбала елеватор у с. Хацьки, Черкаського р-ну, Черкаської області. Новий елеватор має ємність одноразового зберігання до 10 тис. т і є комплексом з двох складів підлогового типу зберігання.

2019 р. — «Прометей» придбав 5 нових автомобілів Renault Duster на суму понад $100 тис. «Прометей» у липні завершив угоду про придбання трьох елеваторів у Дніпропетровській області орієнтовною ринковою вартістю $5 млн. (у місті Апостолове, а також на базі станцій Жовтокам'янка) та Струм Апостолівського району). 9 серпня 2019 р. АМКУ дозволив групі компаній «Прометей» через підприємство «Буцефал» (Миколаївська область) придбати кілька агропідприємств та елеватор у компанії «Кернел» — «Агрофірма «Вісла», «Злагода», Агрофірма «Україна» у Миколаївській області та елеватора у смт Миколаївка, Одеській області. Загальний земельний банк земель, що купуються, становить 8 тис. га.

2021 — група компаній «Прометей» закрила угоду про придбання «Агро Капітал Центр» у агрохолдингу Agromino. В рамках операції придбано агропідприємство у Миколаївській області (Баштанський район), площею майже 10 тис. га. Таким чином, зембанк виробничої компанії «Прометей» збільшився вдвічі і досяг позначки — 20 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Гороян Рафаель
Голова Наглядової ради групи компаній
Гороян Карен
Генеральний директор елеваторного напрямку
Мурадян Аслан
Генеральний директор виробничих компаній
Деніщич Сергій
Фінансовий директор ГК

Команда

Мінашова Тетяна
Інженер-технолог
Хробатенко Дмитрий
Руководитель проекта «Прометей Маркет»
Максименко Дмитрий
Региональный директор элеваторного направления
Вазанов Дмитрий Вячеславович
Руководитель трейдерского отдела ГК

Контакти

Миколаївська область, Миколаївський район, м. Миколаїв, вул. Потемкінська, 114
+ 38 (0512) 58-06-06 (офис)
+ 38 (0512) 58-06-04 (тел/факс)
prometeyagro@mail.ru (e-mail)
https://agrorobota.com.ua/company/1962
Просмотреть на карте