Держспоживслужба працює над відновленням якості українського хліба

Головним завданням в хлібопекарській галузі є відновлення якості, смаку, користі, доступності та інтересу споживача до українського хліба.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька зустрілася з головою ради об'єднання, генеральним директором «Укрхлібпрому» Олександром Васильченком, виконавчим директором Всеукраїнської асоціації пекарів Оленою Жуковою і головою «Союзу« Борошномели України» Родіоном Рибчинським. Головна тема зустрічі — підвищення якості українського хліба і розв'язання проблем, з якими стикаються його виробники.

«Перед нами стоїть дуже амбітне завдання: відновлення якості, смаку, користі та доступності українського хліба. І найголовніше – відновлення інтересу українського споживача до цього українського продукту-бренду», — зазначила Владислава Магалецька.

Згідно з повідомленням прес-служби, учасники зустрічі відзначили, що якість хліба залежить від якості зерна, заквасок і дріжджів. Також важливим є контроль якості продукції, яка потрапляє в українські магазини.

За словами Владислави Магалецької, є необхідність ввести державну програму з відродження якості хліба. У цьому зацікавлені і споживачі, і держава. Така програма повинна включати стимули для виробників якісного зерна, борошна, селекціонерів, увагу держави до цього питання, доступ українських пекарів і борошномелів до дешевих кредитів, посилення якості води, зерна, добавок і інших інгредієнтів, які використовуються при виробництві хліба, а також боротьбу з тіньовим ринком і контрабандою борошна.

«Роботи тут дуже багато і потрібна консолідація дій багатьох державних органів, бізнесу та громадських організацій. Але це вкрай потрібна і важлива робота. Адже хліб — це продукт, який вживає майже кожний. І від його якості залежить здоров'я українців», — підкреслила Владислава Магалецька.

Нагадаємо, що в даний час 90% собівартості українського борошна становить вартість зерна пшениці, таким чином виробники даного продукту жодним чином не можуть вплинути на ціну готової продукції в рітейлі.

Виконано за допомогоюDisqus