Курячий жир харчового призначення значно перевершує пальмову олію в якості — експерти

ЄС продовжує відмову від використання пальмової олії у виробництві кондитерських виробів, про що свідчить і відповідне маркування на відомих кондитерських продуктах. Курячий жир харчового призначення за якісними показниками не просто не поступається пальмовій олії, а й значно перевершує його.

Про це йдеться в матеріалі «Курячий жир: відходи чи перспективний продукт реалізації» на Latifundist.com.

Відмічається, що за кольором курячий жир схожий на олію, а його подальша дезодорація дозволяє позбутися властивого йому запаху. Таким чином, можна отримати чистий продукт готовий до використання в кондитерському виробництві.

Ірина Воробйова

провідний менеджер
відділу експорту продуктів переробки МХП

«Чистота такого продукту максимальна, адже позначка “For human consumption “ передбачає суворі вимоги з якості та регламентовані норми у виробництві, а також спеціалізовані методології дослідження і цілий перелік необхідних параметрів. У ЄС, поки що, не експортується жир харчового призначення з України, але в МХП вже активно працюють у цьому напрямку‎»

Начальник відділу експорту продуктів переробки МХП‎‎ Максим Гузєв акцентував, що залежно від сфери застосування курячого жиру, продукція має різні вимоги за якістю. Наприклад, жир для технічних цілей повинен супроводжуватися GTH-маркером, який є своєрідним барвником, що забарвлює курячий жир, аби його було неможливо використати в кормових цілях. Усі види курячих жирів МХП належать до продуктів Категорії 3 (Cat 3), яка визначає їх подальше використання у різних галузях виробництва (технічної, кормової, харчової тощо).

Максим Гузєв

начальник відділу
експорту продуктів
переробки «МХП‎»

«Одним із визначальних факторів сортності жиру є кислотне число. Чим воно нижче, тим вищим є ґатунок і навпаки. Таким чином, жир з найменшим кислотним числом можна використовувати в харчовій або кормовій промисловості, а жир з високим кислотним числом буде підлягати використанню тільки в технічних цілях‎»

Згідно з матеріалом, найпоширеніші приклади використання жирів — це кормова та біопаливна галузі. У цьому контексті країни ЄС, зокрема Польща, Нідерланди та Німеччина найактивніше ведуть та розвивають виробничу діяльність.

Експортні продажі курячого жиру переробних комплексів МХП‎‎ здійснюється у країни ЄС — Польща, Німеччина, Нідерланди, Австрія, Швеція, Литва, та країни Близького Сходу — Ізраїль, Туреччина.

Нагадаємо, що агрохолдинг МХП, засновником якого є Юрій Косюк, розвиватиме експорт продукції на преміальні європейський та близькосхідний ринки. Україна реалізовує на європейському ринку продукцію дорожчу, ніж Польща, та на одному рівні з Голландією. Також засновник МХП зазначив, що компанія не «виштовхуватиме» європейські компанії з ринку шляхом акцій та знижок, а лише дуже ретельною підготовкою продукту, навіть за масового виробництва.

Виконано за допомогоюDisqus