З січня 2022 році очікується ріст цін як на кукурудзу, так і на пшеницю — Тимощук

Михайло Тимощук, директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг»
Михайло Тимощук, директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг»
Джерело фото: Latifundist.com

З січня 2022 році очікується ріст цін як на кукурудзу, так і на пшеницю.

Таку думку висловив директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг» Михайло Тимощук в матеріалі «‎Ворожимо на зерновій гущі, або Що буде з цінами на сільгосппродукцію у 2022 році» на Latifundist.com.

За його словами, найімовірніше, на ринок будуть впливати ті самі чинники, які впливали протягом 2021-го р., а саме: кількість і якість врожаю, зокрема кукурудзи в Америці, квотування й можлива заборона експорту зерна з Росії, загалом світовий попит на продовольчу кукурудзу та пшеницю. А також глобальні геополітичні моменти в 2022 р.

Читайте також: Михайло Тимощук: Маржинальність у зернотрейдингу є, питання в тому, чи готовий ти ризикувати

Менеджерка з розвитку бізнесу Maxigrain Олена Нероба, коментуючи прогнози ціноутворення на зерновому ринку в першій половині 2022 р., зазначила, що ситуація буде нагадувати цінове плато (різких коливань цін не прогнозується — прим.ред.) Вона акцентувала, що ‎зараз кукурудза нікому не потрібна й попит на неї мінімальний. А от пшениця виглядає в очах імпортерів більш привабливою.

«‎Зараз кукурудза нікому не потрібна, попиту на неї немає. Що стосується пшениці, то пропозиція є. Наприклад, Австралія виходить на ринок з рекордним урожаєм. Аргентина також не відстає. Якщо говоримо про більш довгострокову перспективу, то ключову роль будуть відігравати баланс попиту та пропозиції і зменшення інфляції», — прокоментувала Олена Нероба.

Нагадаємо, що ціни на українську пшеницю показали незначне зростання. Котирування пшениці показали незначне відновлення. Березневий ф’ючерс на американську пшеницю зріс на $0,04 за бушель, ціна на європейську пшеницю зросла на €1,7 за т, а на чорноморську знизилась на $1,25 за т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus